Bitcoin konsoliduje na úrovni podpory, kdy začne opět růst?

0
(0)
Reklama
Reklama
Tento článek je reklama našeho inzerenta. Nejedná se o článek redakce kryptomagazin. Nejedná se o investiční doporučení.

Cena bitcoinu v době psaní článku klesla za posledních 24 hodin o 0,9 %, přičemž aktuální hodnota 65 620 USD představuje také ztrátu 0,3 % za poslední hodinu. Tato malá změna přichází v době, kdy celý kryptoměnový trh zaznamenal ztrátu 2,25 %.

BTC je za poslední týden v mínusu 3 %. Nicméně, největší kryptoměna na trhu si udržuje pěkný 147% meziroční zisk, což je z velké části způsobeno lednovým uvedením několika spotových bitcoinových ETF. A vzhledem k tomu, že BTC téměř vždy vede býčí trh, další růst by měl přijít velmi brzy.

*Novinkový článek obsahuje reklamu inzerenta

Bitcoin konsoliduje na úrovni podpory, kdy přijde další růst? 

Cena bitcoinu zažívá od 7. června těžké časy, kryptoměna spadla ze 71 000 USD na 69 000 USD během jediného dne. Odtud cena klesla na 65 000 USD, kde se zdá, že zatím konsoliduje, protože se snaží znovu vybudovat dynamiku pro další pumpu.

Index relativní síly bitcoinu (RSI) dnes klesl pod 40, přičemž se téměř dva týdny pohybuje pod 50, což znamená, že BTC by mohl být brzy považován za „přeprodaný“.

Cenový graf bitcoinu

Zároveň 30denní klouzavý průměr BTC (oranžová linie) zůstává výrazně pod 200denním (modrá linie), což naznačuje, že cena by se mohla brzy zotavit. Nicméně jedna věc, která nepodporuje odraz v nejbližší době, je úroveň podpory (zelená linie), která stejně jako úroveň odporu (červená linie) stabilně klesá již delší dobu.

V tuto chvíli se zdá, že velryby jsou více nakloněny prodávat BTC, přičemž některé možná stále vybírají zisky, protože cena BTC je stále výrazně vyšší než před několika měsíci, natož před rokem.

Ale skutečnost, že cena bitcoinu je stále nad 65 000 USD, je možným znamením, že na této úrovni je také přítomna úroveň podpory a zůstává v dlouhodobém vzestupném trendu. Je pravděpodobné, že kryptoměna brzy opět poroste, jednak proto, že trh je trochu přeprodaný, a jednak proto, že první spotové ethereum ETF budou pravděpodobně spuštěny v následujících týdnech. To znamená, že nejen ethereum pravděpodobně zaznamená nárůst, ale těžit z toho bude i bitcoin a kryptotrh jako celek.

Během léta kryptoměny mohou těžit z dalších pozitivních zpráv, jako je očekávané snížení úrokových sazeb v USA do září, což by mohlo mít zásadní dopad na globální kryptotrh. S nižšími úrokovými sazbami v USA může být pro institucionální investory atraktivnější investovat do spotových bitcoinových ETF i spotových ethereum ETF, což ve výsledku způsobí růst ceny bitcoinu. Do konce léta by tak mohla dosáhnout 70 000 USD a do konce roku 2024 překonat úroveň 80 000 USD.

Nové meme coiny mohou nabídnout vyšší zisky

BTC stále zůstává nejbezpečnější sázkou na kryptoměnovém trhu, ale obchodníci, kteří hledají potenciální velké zisky v krátkodobém horizontu, by měli zvážit diverzifikaci do novějších altcoinů. To zahrnuje také meme coiny, přičemž v posledních týdnech se objevilo několik slibných projektů, kterí získávají na popularitě prostřednictvím svých předprodejů. Příkladem je Base Dawgz (DAWGZ), multichainový meme coin, který ve svém předprodeji získal již více než 1,7 milionů dolarů.

Zajímavostí u DAWGZ je, že bude fungovat na pěti sítích, Ethereum, Base, Solana, Avalanche a BNB Smart Chain. To značně rozšíří jeho dostupnost pro investory a uživatele, s potenciálem získat trakci prostřednictvím použití v různých aplikacích a platformách.

Pomáhá také, že DAWGZ zvolil jako maskota osvědčený mem Doge, kterému dodal na přitažlivosti motivem base jumpingu. Vzhledem k tomu, jak rychle se podařilo získat 1,7 milionů dolarů se zdá, že tento styl velmi dobře funguje.

Celková nabídka je omezena na 8,453 miliard DAWGZ, přičemž 20 % je určeno na předprodej a dalších 35 % na odměny pro komunitu. Kromě odměn za sdílení obsahu souvisejícím s projektem, budou držitelé moci tokeny stakovat, čímž získají pasivní příjem a zároveň způsobí snižování nabídky.

DAWGZ by tak mohl po spuštění zaznamenat růst ceny, přičemž cílem předprodejní kampaně je získat minimálně 8 milionů dolarů. Nejprve bude token uveden na DEX a následně na CEX, přičemž investoři jej mohou koupit v předprodeji na oficiální webové stránce Base Dawgz.

1 DAWGZ aktuálně stojí 0,00502 USD, ale za šest dní dojde k dalšímu navýšení ceny. V případě zájmu si nezapomeňte prostudovat whitepaper.

*Příspěvek je reklama. Autorem příspěvku není redakce portálu Kryptomagazin.cz. Nevyjadřuje tedy názor redakce ani provozovatele portálu Kryptomagazin.cz. V případě, že využijete poskytnutá sdělení a informace v tomto článku jako investiční doporučení nebo investiční radu, činíte dle vlastního uvážení a na vlastní riziko.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

spot_img