[Analýza] Bitcoin jde nahoru. Svítá na lepší časy?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Za námi je relativně klidný víkend. Začátek nového týdne nás přivítal zelenými čísly od shora až dolů. Vše, v čele s Bitcoinem, stoupá a možná je na čase položit si otázku:

„Sledujeme otočení dlouhodobého trendu v přímém přenosu?“

Od nového roku v podstatě všechno padá a nedávno jsme dosáhli letošního minima – 6000 $ za jeden Bitcoin. O této doby se trh trochu vzpamatoval. Bitcoin v sobotu prolomil hranici 9000 $ a zdá se, že dnes vyrovná nedělní propad. V době psaní tohoto článku se pohybuje v okolí 8800 $. Někteří známí tradeři si dokonce myslí, že minimum z minulého týdne se již nebude opakovat a půjdeme rovnou nahoru.

Disclaimer: Tento článek nelze považovat za finanční poradenství. Za případné ztráty nejsme zodpovědní. Obchodujte s rozumem. 

Podaří se Bitcoinu překonat 10 000 $?

To je otázka za milion. Poslední pokus o vstup do pětimístných čísel skončil dříve, než vůbec začal. Bitcoin však v poslední době ukazuje svou sílu a pomalu stoupá při nízkém volume. To je často znamení, že se blíží masivní pumpa.

Hranice 10 000 $ v minulosti nedělala velké problémy. Pokud se k ní dostaneme, je dost možné, že vyskočíme až na 10 300 $, kde se nachází 128 denní klouzavý průměr. Právě ten v minulosti představoval velký support, ale v průběhu roku 2018 se změnil na rezistenci.

Opatrnosti není nikdy dost.

Dejte si však pozor. Může jít pouze o krátkodobou fluktuaci. Momentálně útočíme na horní trendovou linii a dostaneme se až do červeného pásma, které je pěkně vyznačeno v této analýze (doporučujeme přečíst, ještě stále je aktuální).

V tomto článku však představíme trochu jinou situaci. Tato trendová linie nezohledňuje historické maximum. Proč? Protože tehdy to už opravdu rostlo vertikálně. Cena Bitcoinu za jeden den vyskočila i o 3000 $. Následný propad na 12 000 $ je zase přehnaná reakce na otočení trendu. Poté některé altcoiny začaly měnit hodnotu i o 1000% za týden a lidé o Bitcoin trochu ztratili zájem. Vždyť, vzpomeňme si na Ripple za 4 $, TRON za 25c…

[Analýza] Bitcoin jde nahoru. Svítá na lepší časy?

Nová teorie

17 000 $ je druhé, rozumnější maximum. Dosáhli jsme ho začátkem roku a následný pád ukázal na otočení trendu celého trhu. Začali jsme padat. Proto je lokální maximum na 17 000 $ důležitější a měli bychom od něj odvíjet naše analýzy.

Pokud je tato interpretace grafu „správná“, tak se dnes bude lámat chléb. Rozhodně překonaní trendovky nám dá naději na případný uptrend. Pokud se odrazíme, pravděpodobně znovu otestujeme minimum na 6000 $, a není vyloučeno, že půjdeme ještě níže.

Podle mého osobního názoru na otočení trendu nemáme dostatečné volume. Pokud se v nejbližších hodinách, nebo alespoň dnech, začne více obchodovat, šance na otočení bude mnohem vyšší.

Sledujte nás na Facebooku!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: