Bitcoin ETF v USA zaznamenaly rekordní objem obchodů

4.7
(7)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Americké spotové Bitcoin ETF fondy dosáhly nového rekordu v denním objemu obchodů, přičemž překonaly předchozí maximum o více než 1,5krát.

Bitcoin ETF ve Spojených státech dosahují rekordu

Spotové Bitcoin ETF ve Spojených státech nedávno dosáhly historického úspěchu v objemu obchodů. Dne 28. února zaznamenalo deset těchto fondů kombinovaný objem obchodů ve výši 7,69 miliard dolarů, což významně překonalo předchozí rekord 4,66 miliard dolarů, stanovený 11. ledna, v den jejich zahájení. O novém rekordu informoval prostřednictvím sociální sítě X (dříve Twitter) přední analytik James Seyffart.

Hlavním hybatelem tohoto rekordního dne byl iShares Bitcoin ETF od BlackRock (IBIT), který představoval více než 43 % celkového denního objemu s obchody v hodnotě 3,35 miliardy dolarů, zdvojnásobující tak svůj předchozí denní rekord. Za ním následovaly další fondy, jako Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) s objemem 1,86 miliardy dolarů a Fidelity Wise Origin Bitcoin Fund (FBTC) s 1,44 miliardy dolarů, kde každý zdvojnásobil své rekordní objemy.

Zajímavým faktem je, že devět z deseti fondů překonalo své předchozí rekordy v objemu obchodů již v první polovině dne. Celkově dosáhly tyto fondy objemu obchodů téměř 5,8 miliardy dolarů do konce dne. Rekordní den pro Bitcoin ETF přišel v době, kdy cena největší kryptoměny světa zaznamenala nárůst o více než 10 %, dosahující několikaletého maxima 64 000 dolarů, přestože jeho cena následně klesla, ale zotavila se a uzavřela nad 62 000 dolary.

Zároveň s tímto rekordním dnem GBTC vykázal 28. února čisté výstupy ve výši 216,4 milionu dolarů, což byl nejvyšší denní odliv fondu od 30. ledna, kdy dosáhl 220,7 milionu dolarů. Toto číslo také stanovilo rekord pro měsíc únor.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 61 158 USD dle KMC.

Závěr

Jaký je váš názor na ETF? Dejte nám vědět do komentářů nebo na naše sociální sítě. Neváhejte se přidat také na náš oficiální Discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zajímavý obsah. Celé vlákno si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Investujte do bitcoinových ETF na platformě XTB

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img