Bitcoin držený ve fondech klesl na nejnižší hodnotu od října 2021

3.7
(3)

Bitcoinové (BTC) fondy krvácí, neboť selhání amerických bank podněcuje očekávání brzkého obratu Fedu ve prospěch usnadnění likvidity.

Údaje sledované společností ByteTree Asset Management ukazují, že počet coinů držených uzavřenými fondy, spotovými a futures-focused fondy obchodovanými na burze (exchange-traded funds, ETF) v Evropě, USA a Kanadě se tento měsíc snížil celkem o 16 560 BTC (409 milionů USD) a dosáhl 17měsíčního minima 826 113 BTC.

ETF a jiné “instituciální proxys”

ETF a další investiční nástroje, které umožňují expozici vůči bitcoinu, aniž by bylo nutné danou kryptoměnu vlastnit, jsou obecně považovány za něco jako proxynu pro všechnu možnou i nemožnou institucionální aktivitu.

Pokles zůstatků fondů naznačuje nedostatečnou účast institucí na nedávné bitcoinové rally, kterou údajně podpořily obnovené naděje na snížení sazeb Fedu ve druhé polovině roku 2022. Podle některých kryptofanoušků jsou zisky důkazem posílení atraktivity bitcoinu jako zajištění proti bankovnímu systému.

Cena bitcoinu se dostala na úroveň 19 600 USD poté, co Silicon Valley Bank, která dříve patřila mezi 20 největších věřitelů v USA, ukončila svou činnost. Od té doby ceny Bitcoinu vzrostly o více než 25 % a v úterý dosáhly devítiměsíčního maxima 26 501 USD.

Charlie Morris, investiční ředitel společnosti ByteTree Asset Management, ve svém prohlášení řekl:

“Instituce nevěří narativu, že BTC to myslí vážně a že zde zůstane…”

Morris nicméně varoval před vyvozováním závěrů z těchto údajů a uvedl, že za snížení celkové hodnoty může především velký odliv z jednoho konkrétního fondu.

Závěr

Kromě velkých odlivů z fondů navíc pokles zůstatků držených ve fondech nemusí nutně znamenat, že růst cen postrádá dostatečnou razanci a je neudržitelný. Markus Thielen, vedoucí výzkumu a strategie ve společnosti Matrixport, uvedl, že zůstatek držený ve fondech představuje malou část celkového trhu a že ceny pŕedevším rostou kvůli jiným zdrojům poptávky.

Údaje o držbě ve fondech nejsou směrodatné. Mám podezření, že držitelé USDC převádějí své stablecoiny na BTC,” poznamenal Thielen. Společnost Binance navíc nedávno oznámila, že převádí prostředky v hodnotě 1 miliardy USD držené v BUSD na bitcoin, BNB a ether.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img