Bitcoin během posledních 24 hodin vyrostl o 10 % a dosáhl 42000 USD

4
(5)
Jan Kopil
Jan Kopil
"Price is what you pay. Value is what you get," Warren Buffett

Primární kryptoměna byla svědkem prudkého nárůstu svého objemu a adresné aktivity během nedávného vzestupného růstu. Celkem přidal bitcoin za posledních 70 hodin ke své tržní kapitalizaci více než 24 miliard dolarů.

Digitální aktivum číslo 2 (podle tržní hodnoty), Ethereum, v pátek poprvé po patnácti dnech dosáhlo 3 000 USD. Zatímco ETH se během lednové korekce trhu potýkalo s poklesem více než Bitcoin, tak toto kryptoměnové aktivum také zaznamenalo silnější oživení. Pokud jde o posledních 24 hodin, ETH si připisuje +12 %.

Týdenní příliv kryptoměn

Bitcoin byl minulý týden svědkem nárůstu poptávky ze strany institucionálních investorů. Podle týdenní zprávy o tocích fondu digitálních aktiv, zveřejněné společností CoinShares, zůstala celková hodnota globálních aktiv BTC pod správou (AUM) v předchozím týdnu nad 31 miliardami USD.

Poté, co během posledních 10 týdnů čelila silnému prodejnímu tlaku ze strany maloobchodních a institucionálních investorů, zažila cena bitcoinu 4. února jeden z nejlepších dnů. Digitální aktivum se vyšplhalo vzhůru o téměř 10 % a poprvé za 15 dnů se dotklo 42.000 USD.

V rámci grafu sledujeme prolomení hladiny 39 000 USD, ke kterému došlo v pátek ráno a růst pokračoval do pásma odporu na 40 000 – 42 000 USD. Celkový vzor bearish kaskád je uzamčen v bearish trianglu a i když je vzor bearish, poprvé vidíme útok bullish a snahu o zvrat trhu. Ten definitivně přijde na hodnotách prolomení resistance line na 46 000 USD.

Přidejte se také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kenny

Kde jsou ty hnidy jak vzdycky pri prvni příležitosti nezlomne hlasaji jak uz je to tady a BTC pujde na 20k, 10k, 5k a mozna jeste niz. Zase velký kulový jak minulý rok zacatkem leta. Tyhle vase predstavy z kategorie “přání je otcem myšlenky” si můžete strčit víte kam… 🙂

Daro

Kazdopadne jeste neni vyhrano 🙂 Rust me ale samozrejme tesi 🙂

Poslední editace 2 let před přes Dariusz Matuszyński
Pavel

Tyto bubliny se vypouští proto aby lamy v záchvatu strachu prodaly místo aby nakoupily dno a budou zase nakupovat někde těsně před další korekcí, teď ne, protože ze 40k to přeci ještě může spadnout :-).

Petr 2

Hnidy ? Nezlomne? ATH bylo 70k to jsi neveri ani na 30k ! Tj 50% propad !

Navíc tyhle růsty korekce jsou přesně pro takové pitomce jako ty, aby je obrali o zbytek peněz.
Predikuji pořád 20k ! ,a kdyby jsi byl obchodník a né hejl tak by jsi si nákupky rozložil protože NIKDO neumí trefit dno a pokud zde někdo predikuje čísla tak tam staví jednu nákupku z několika daného aktiva .

Ale to by jsi nesměl byt intaday hejl řízený analnikem slibující ti 1mil za btc ! Ale musel by jsi myslet než tady někoho uražet!

Petr 2

A ještě jedna věc ty který tady vystupuješ pod 30 nicky , tohle jsou TA technické analýzy , nebo tady na chatu úvahy . Nikdy ti nikdo nedá návod jak obchodovat kde nakupovat a kde prodávat. Nefunguje to tak že někdo napiše 28,5k a všichni si tam svorně nakoupíme a potom všichni na 100k prodáme! Proč protože to nikdo neví !!!!!

Už to konečně pochop!

Rob

Půjde dokonce pod 20k. Je ale fakt, že by mi bylo hodně divné, kdyby se to stalo v této fázi cyklu. Neobvyklé. Bylo by to opravdu velmi brzy. Myslím, že ještě přijde ATH a potom to, co přijít musí.

Fantom

Já si naopak myslím že 20k přijde dříve než ATH. A je otázka jestli ještě vůbec bude nové ATH 🙁

Rob

Tak to já jsem zarytý kryptooptimista. A dokonce se ze mě stává na stará kolena fanoušek PoW. Kvůli ekologii. 🙂 Bitcoin vpřed! Stock-to-flow vyžaduje ke svému uplatnění vzácnost a já jsem přesvědčen, že BTC si svou vzácnost uchová. Nicméně… Mínusáři budou ještě koukat. Úplně mi je jich už teď líto. Já opírám svá low v rámci cyklů o to, jak se chová mining v určitých cenových hladinách vůči hashrate. A tentokrát se bude lámat chleba pod $20’000. Ne výše. Vše nad $20’000 je v podstatě drahota. A čím je Bitcoin dražší v poměru k hashrate, tím je náročnější na emise CO2. Proto bychom ani neměli chtít, aby byl tak drahý. Je to divný paradox, že? 🙂

Fantom

BTC a ekologie, to bych až tak neřešil – ono se časem jistě přijde na to jak uchovat elektrickou energii ať už to budou nové moderní baterie nebo přeměna elektřiny na jinou energii, třeba v podobě elektrolýzy vodíku nebo jinak. Ukládat ji do BTC nebude z pohledu ekologie nutné ani žádoucí. S2F je nefunkční model, který jeho autor PlanB neustále upravuje aby “jako vycházel”. Až se nyní dostal do situace, že vše v cenovém pásmu 10k – 250k je v souladu s S2F. K čemu je takový model dobrý? Vzácnost tedy max 21 mil. mincí tu je, to ještě není důvod, aby měl BTC takovou cenu. Peří vyhynutého blbouna nejapného je nepochybně vzácné, má ale také astronomickou cenu? A pro všechny nebo jen pro vědce 🙂 ? Každý coin který má definovaný maximální počet mincí je vzácný, přesto většina z nich skončí na faktické nule. Je hashrate až tak důležitý? Když BTC vznikl, tak byl hasrate nepatrný vůči současné hodnotě. Kolik je vlastně potřeba aby byl BTC bezpečný? V prvních letech BTC to stačilo aby nebyl prolomen/nedocházelo k manipulaci s bloky. Nyní je to mnohonásobek. Potřebujete auto které dokáže jet rychlostí 100 km/h? Ano. A 150km/h také, a co 300 nebo 500 nebo 3000 km/h – není to už zbytečné a nehospodárné? Není ohrožena bezpečnost BTC naopak právě koncentací těžařů do velikých poolů s obrovským hashrate?

Rob

Díky za odpověď, Fantome. Já v podstatě souhlasím a jen doplním, aby bylo jasné, že si dobře rozumíme: S2F model v podstatě ani PlanB nevymyslel. Je to známý model, který on pouze aplikoval na Bitcoin. A v tom je ten problém. Ono totiž vůbec nejde o to, jestli je pouze omezené množství mincí. Tohle by fungovalo, kdyby Bitcoin neměl konkurenci. Jenže on jí má a to hodně silnou, což mu ubírá určitým způsobem právě na té vzácnosti. Pokud kolísá vzácnost, pak samozřejmě nelze bezvýhradně aplikovat S2F. Prostě to nemůže fungovat a… Vlastně to nefunguje, což není nic, co by nebylo všeobecně známo. Kdo věří v PlanB, má jen klapky na očích. Tím neříkám, že S2F je model špatný, ale je jen aplikovaný na něco, na co už přitom v dnešní době není aplikovatelný. Bitcoinu na vzácnosti a kapitalizaci významným způsobem a zcela logicky ukrajuje konkurence. Přesto si myslím, že určitou míru vzácnosti si Bitcoin přeci jen zachová. Jsem optimista. Jinak PlanB je samozřejmě úplně mimo. A bude hůř.

Aby byla síť Bitcoinu zcela bezpečná, musela by spálit více než polovinu veškeré dostupné energie, kterou lze vytěžit. A to se bavíme jen o PoW. Dalším bezpečnostním článkem, který může selhat, je SHA šifrovací algoritmus (u BTC). Bitcoin (a ostatní kryptoměny) pouze střílí na slepo do obrovského prostoru ve slepé víře, že se do ničeho netrefí. Realita je ovšem taková, že pravděpodobnost založení nové peněženky, na které už bude nějaký zůstatek, je nenulová. Tento problém může eskalovat především v sítích typu Web3, kdy se nějaká aplikace najednou zblázní, protože zachytí například soubor, který však nečekaně nebude konfigurační, protože se v síti mohou pod stejným HASHem (který ve skutečnosti definuje to, co v souboru fyzicky je) povaloval dva zcela rozdílné soubory. Ta pravděpodobnost je pouze velmi, velmi malá. Řekněme též nenulová. Já tomu říkám “chyba v metaverse”. Na PoW se mi líbí, že tlačí minery do kvalitně získávané energie. Ostatní konsensuální mechanismy jsou sice energeticky úspornější, ale vzhledem k tomu, že benefit vytržení bloku u nich plyne odjinud (například z počtu držených mincí), tak i to málo energie, které se spálí, může klidně být získané nekvalitním způsobem, což má právě neblahý vliv na produkci skleníkových plynů. V konečném důsledku mohou být tyto alternativní mechanismy konsensu pro planetu více zatěžující, než Bitcoin. Škoda, že si toto europarlament evidentně neuvědomuje, když chce prý zakázat těžbu. Jedině PoW nás může posunout z hlediska kvality získávání energie mnohem dál. A to může být vůbec ten největší benefit, který lidstvu poskytne. Je úplně a naprosto fuk, kolik energie se při tom spálí. Bohužel PoW je ze své podstaty velmi pomalý konsensus, ale vývoj nespí. 🙂

Fantom

Díky za rozsáhlou odpověď, ve které přiznám se se poněkud ztrácím.
U S2F jsem si i myslel, že ho PlanB nevytvořil. Vypadá že je vhodný pro komodity, např. na zlato nebo ropu se docela hodí, ale BTC je přeci jen něco jiného. Hlavně mi tam vadí ten nelineární graf. V logaritmickém se dají dělat úpravy že by i kouzelník záviděl. Dále “Realita je ovšem taková, že pravděpodobnost založení nové peněženky, na které už bude nějaký zůstatek, je nenulová.” – To je zajímavé. Tedy opravdu se teoreticky může stát, že si vytvořím novou BTC peněženku a on už na ní bude zůstatek? Když ji použiji k transakci, a pošlu na ní BTC tak kdo má od ní klíče já nebo původní majitel? A co když někdo jiný náhodou vytvoří stejnou peněženku na které mám uložené všechny své BTC a domnívám se že je v Trezoru v bezpečí? I když je pravěpodobnost nepatrná tak to tedy není zrovna uklidňující 🙂 Co třeba takové ty velrybí peněženky s gigantickými zůstatky BTC? 😀 Ale OK jen nepatrná pravděpodobnost… . Nechápu také jak “PoW tlačí minery do kvalitně získávané energie”. Na původu energie přeci nezáleží, může být solární, vodní, jaderná i uhelná. V Kazachstánu to určitě nikdo neřeší. Co by mne opravdu zajímalo je přímá vazba mezi hashrate a bezpečností blockchanu. Dá se například tvrdit, BTC je řádově mnohem bezpečnější než LTC, XMR, BCH, DASH, ZEC, PIVX, KMD a další PoW blockchainy protože má násobně vyšší hasrate? A je současně i bezpečnější než PoS či PoC či bůhvíco dalšího? Nemyslím problém s decentralizací/centralizací, jde mi jen o bezpečnost blockchainu jako takového.

kubik

Podle 4H grafu by BTC mohl jít na 44,7 a ETH na 3200

Jirka

Kdyz vidim, jak jsou lidi zase bullish, ocekavam spis retest 33-35k.

kubik

Já podle měsíčního grafu očekávám retest 28,5k ale i to nemusí nastat

kubik

Např DSH,LTC,XRP si už na měsíčním grafu na dno sáhli ale ETH a BTC ne

czhunter

Podle mě je vcelku jedno, jestli bude dřív ATH nebo 20K.

BTC 2.4. zase potvrdil, že se u něj cena “netvoří na trhu”, ale “nastavuje”.
Tak jak byl neorganický minulý propad, tak byl zcela neorganický i růst o 12 % za 10 hodin (reálně ve dvou skocích nahoru).

V tomto trhu je naprosto nemožné odhadnout, jestli bude cena za 6 měsíců o 100 % vyšší nebo o 50 % nižší než dnes, to záleží čistě na tom, jak se těch několik lidí, kteří cenu BTC nastavují, rozhodne.

Z hlediska běžného pidižvýka, jako jsem já, nemá smysl zkoušet to tipovat.
Nakupovat po dumpech, prodávat po pumpách a hlavně všechno jen tak pro zábavu.
Nic jiného s tím nejde dělat.

Fantom

S manipulací na trhu souhlasím. Jenomže “cena se nastavuje” jen v určitých intervalech. Těžko jde “nastavit” 120k nebo 5k. To už vyžaduje se do trhu pořádně opřít. A podle mě není vůbec jedno jestli bude dřív 20k nebo ATH a to protože 20k je otázkou času, možná i na hodně dlouho, ale nové ATH je otázkou jestli vůbec.

spot_img