Bitcoin a kryptoměny nejsou investice, je to náboženství: Veteránský investor Mark Mobius

3
(2)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Mark Mobius opět (viz) kritizoval kryptoměny. Zkušený investor si myslí, že bitcoiny (BTC) a další krypto aktiva nejsou investicemi.

Mark Mobius

Tento veterán se chtě nechtě pasoval do role zástupce mnoha kritiků kryptoměn, které běžně potkáte v diskuzi v různých investičních skupinách a fórech na internetu. Řada těchto investorů vůbec neuznává krypto jako investici a je pro ně vždy jen spekulací a hazardem.

V novém rozhovoru spoluzakladatel společnosti Mobius Capital Partners poutá pozornost investorů na akcie jako na řešení v době zvýšené inflace. Mark Mobius uvádí:

„Akcie jsou rozhodně odpovědí, protože devalvace měn nezmizí, což znamená, že inflace bude i nadále pokračovat vysokou rychlostí. Nezapomeňte, že peněžní zásoba v USA vzrostla o více než 30 %.“

Krypto není investice

Investor odmítá myšlenku, že by Bitcoin či jiné kryptoměny mohly konkurovat akciím. Mobius dokonce Bitcoin přirovnává k náboženství a říká:

„Situace bitcoinů a situace kryptoměn je náboženství. To není investice, to je náboženství. Oni tomu věří. Lidé si myslí, že jsou stále bohatší, a to je v pořádku, dokud hudba hraje dál.

[Jak] minulý prezident Citibank [Charles Prince] říká: ‚Každý musí vstát a tančit, ale jakmile hudba přestane hrát, nastanou skutečné potíže.‘

Lidé by se tedy na tyto kryptoměny neměli dívat jako na prostředek k investování. Je to prostředek ke spekulacím a zábavě, ale pak se na konci dne musíte vrátit k akciím.“

Dříve však německý manažer fondů připustil, že by na Bitcoin změnil názor, pokud by světové vlády, a zejména vláda USA, povolila placení daní v bitcoinech nebo nějaké kryptoměně.

Závěr

Mark Mobius v podstatě říká, že Bitcoin, Ethereum a další kryptoměny čeká zánik a pád ceny. Hovoří podle vás z tohoto investora zkušenosti a stáří, nebo uzavřenost vůči novým věcem na stará kolena?


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jirka

Určitě má pravdu.

kubik

Bitcoin je Buh

kubik

Nebo ne?

Reklama: