Bitcoin a kryptoměny nejsou investice, je to náboženství: Veteránský investor Mark Mobius

3
(2)

Zprávy a souhrny

Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Mark Mobius opět (viz) kritizoval kryptoměny. Zkušený investor si myslí, že bitcoiny (BTC) a další krypto aktiva nejsou investicemi.

Mark Mobius

Tento veterán se chtě nechtě pasoval do role zástupce mnoha kritiků kryptoměn, které běžně potkáte v diskuzi v různých investičních skupinách a fórech na internetu. Řada těchto investorů vůbec neuznává krypto jako investici a je pro ně vždy jen spekulací a hazardem.

V novém rozhovoru spoluzakladatel společnosti Mobius Capital Partners poutá pozornost investorů na akcie jako na řešení v době zvýšené inflace. Mark Mobius uvádí:

„Akcie jsou rozhodně odpovědí, protože devalvace měn nezmizí, což znamená, že inflace bude i nadále pokračovat vysokou rychlostí. Nezapomeňte, že peněžní zásoba v USA vzrostla o více než 30 %.”

Krypto není investice

Investor odmítá myšlenku, že by Bitcoin či jiné kryptoměny mohly konkurovat akciím. Mobius dokonce Bitcoin přirovnává k náboženství a říká:

„Situace bitcoinů a situace kryptoměn je náboženství. To není investice, to je náboženství. Oni tomu věří. Lidé si myslí, že jsou stále bohatší, a to je v pořádku, dokud hudba hraje dál.

[Jak] minulý prezident Citibank [Charles Prince] říká: ‘Každý musí vstát a tančit, ale jakmile hudba přestane hrát, nastanou skutečné potíže.’

Lidé by se tedy na tyto kryptoměny neměli dívat jako na prostředek k investování. Je to prostředek ke spekulacím a zábavě, ale pak se na konci dne musíte vrátit k akciím.“

Dříve však německý manažer fondů připustil, že by na Bitcoin změnil názor, pokud by světové vlády, a zejména vláda USA, povolila placení daní v bitcoinech nebo nějaké kryptoměně.

Závěr

Mark Mobius v podstatě říká, že Bitcoin, Ethereum a další kryptoměny čeká zánik a pád ceny. Hovoří podle vás z tohoto investora zkušenosti a stáří, nebo uzavřenost vůči novým věcem na stará kolena?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jirka

Určitě má pravdu.

kubik

Bitcoin je Buh

kubik

Nebo ne?

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: