Nadcházející akce FEDu tvrdě zasáhne krypto trhy! Mark Mobius varuje před bouří

0
krize

Celým jménem Joseph Benhard Mark Mobius, proslulý investor na rozvíjejících se trzích a spoluzakladatel společnosti Mobius Capital Partners, varuje před další bolestí pro obchodníky na kryptoměnových trzích.

Mark Mobius varuje před bouří

V rozhovoru pro Kitco News Mobius říká, že očekává pokles finančních trhů, který se dotkne zejména kryptoměn, jako jsou bitcoiny a Ethereum, jakmile FED změní politiku. Pokud se Federální rezervní systém rozhodne rychle snížit nákupy aktiv, čeká nás bouře.

„Ve skutečnosti to trochu snižují, ale každopádně, pokud se to udělá rychle a najednou, výsledkem by mohl být pořádný rapl. Mohlo by to mít dramatický dopad na trhy, protože lidé pak budou hledat finance, které tam nebudou. Peníze nebudou k dispozici.

Myslím, že až k tomu dojde, kryptoměny budou zasaženy tvrdě, což ovlivní psychologii mnoha lidí, zejména mladých lidí, kteří do kryptoměn investovali spoustu peněz. A pak samozřejmě uvidíte pokles na akciovém trhu.“

Krypto je první na ráně

Pokud pamatujete na propad na jaře minulého roku, asi máte představu o čem Mobius mluví. Kryptoměny patřily k trhům, na které panika dopadla nejrazantněji. Investor dodává, že třída kryptoměn bude s největší pravděpodobností prvním dominem, které se spustí, jakmile Federální rezervní systém začne snižovat své zásahy a fiskální stimul vyschne.

„Aby si kryptoměny udržely svoji hodnotu, potřebují více přitékajících peněz. Jinými slovy, [je třeba] mít více lidí, kteří přicházejí a věří, že kryptoměny vzrostou na hodnotě. S akciovým trhem samozřejmě máte totéž, ale kryptoměny [jsou] obzvláště citlivé na nedostatek peněz navíc.

[…]

Mluvím o technologických společnostech, které nevydělávají žádné peníze … ale jsou podporovány nadějí, lidmi, kteří doufají, že bude další Amazon nebo bude další Apple nebo cokoli jiného … Ty budou pravděpodobně zasaženy jako první.“

Závěr

Kryptoměny čeká bouře, pokud FED vystřílí zásobník ekonomických stimulů, případně příliš rychle ukončí nalévání peněz do ekonomiky. Mark Mobius varuje, že může nastat další výprodej, jste na to připravení?

 

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře