Binance zavádí prevenci k provedení “vlastního obchodu” pro spotové a maržové obchodování

4.5
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Kryptoměnová burza Binance rozšiřuje své nástroje, aby zabránila zbytečným obchodním poplatkům spojeným s neúmyslnými vlastními obchody, tzv. self-trades.

Binance zavádí nové nástroje

Kryptoměnová burza Binance plně zavede funkci prevence samotransakcí (STP) pro všechny uživatele spotového a maržového obchodování 26. října, oznámila firma na svém blogu 11. října.

Po integraci bude režim STP „expire maker“ výchozím režimem pro všechny obchodní páry a příkazy na platformách pro spotové a maržové obchodování Binance.

Jakmile bude funkce STP aktivní, uživatelé budou moci zkontrolovat, které objednávky vypršely díky funkci STP na oficiálních webových stránkách Binance, v aplikacích Binance a v aplikaci Binance Desktop App prostřednictvím stránky historie transakcí.

Funkce STP [1] společnosti Binance, která byla představena v lednu 2023, je navržena tak, aby zablokovala provedení příkazu, pokud by to vedlo k vlastnímu obchodu. Funkce se zaměřuje na obchodníky s aplikačním programovacím rozhraním (API), kteří nastavují specifické programy pro automatické provádění obchodů s obchodním motorem burzy.

Kdy k samoobchodování dochází?

K samoobchodování dochází, když uživatel API nebo skupina příbuzných uživatelů obchodují sami se sebou, ať už úmyslně nebo neúmyslně. STP umožňuje obchodníkům s API vyhnout se náhodným vlastním obchodním transakcím a pomáhá uživatelům předcházet zbytečným poplatkům spojeným s takovými transakcemi.

Bez STP by na konkurenčním trhu mohlo dojít k neúmyslnému samoobchodování. Například, když objednávky od samostatných obchodních jednotek stejné firmy, používající stejné jedinečné UID, s nesouvisejícími obchodními strategiemi, zadávají objednávky, které mezi sebou obchodují,

objasnila kryptoburza.

Zatímco neúmyslné samoobchodní transakce jsou řešeny prostřednictvím STP, záměrné vlastní obchody jsou na burze zakázány. 

Když je samoobchodování prováděno záměrně s cílem vytvořit iluzi obchodní aktivity, lze to považovat za formu manipulace s trhem.

Binance také integrovala funkci STP pro futures s marží v USD na API v srpnu 2023. Funkce je však volitelná a projeví se pouze tehdy, když ji uživatelé povolí.

Závěr

V nedávné době se kolem kryptoburzy začaly slétávat negativní zprávy ohledně toho, že je burza v problémech. I přesto se však snaží posouvat stále dál a vytvářet pro uživatele co nejlepší podmínky.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img