Binance zablokovala v rámci vyšetřování BitGold některé účty

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Kryptoměnová burza Binance v rámci vyšetřování platformy BitGold v tajnosti zablokovala některé podezřelé účty. Proč se tak stalo?

Binance blokuje některé účty

Jedna z největších kryptoměnových burz na světě, Binance, zablokovala některé uživatelské účty v souvislosti s vyšetřováním BitGold. Na zablokování účtů upozornila skupiny ruských uživatelů skrze skupinový chat na Telegramu.

Uživatelé si stěžovali na to, že jim účty byly zablokovány bez jakéhokoli varování ze strany burzy. Mnoho členů telegramové skupiny přiznalo, že využívalo služeb platformy BitGold, včetně příchozích a odchozích transakcí mezi oběma kryptoburzama.

Mluvčí kryptoburzy uvedl, že již odblokovala 90 % kryptoměnových účtů, které byly kvůli vyšetřování praní špinavých peněz zablokovány a doporučil uživatelům, aby se podívali na návod týkající se zablokování účtu, a co dělat v této situaci. Mluvčí Binance ve vyjádření pro zpravodajský portál Cointelegraph dále uvedl:

V tuto chvíli je odemčeno více než 90 % účtů, uživatelé na to byli upozorněni. Všechny prostředky jsou v bezpečí. Dotčeným uživatelům – méně než 20 – byly poskytnuty příslušné kontaktní informace pro vymáhání práva.

Kryptoměnová platforma BitGold sídlící v Číně byla americkými úřady obviněna z praní špinavých peněz, nelegálnímu obchodu a obcházení sankcí. Podle oficiálního znění ministerstva spravedlnosti US zpracovala burza nezákonně prostředky ve výší více než 700 milionů amerických dolarů. V rámci vyšetřování byl obviněn také vysokého představitele a zakladatele Anatolije Legkodymova.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 23 155 USD dle KMC, cena BNB se pohybuje okolo 309 USD.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Zprávu ministerstva spravedlnosti Spojených států amerických ohledně kryptoburzy BitGold naleznete pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Zdroje:

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img