USA zavírají kryptoměnovou burzu BitGold

4
(1)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Americké ministerstvo spravedlnosti oznámilo, že zatklo zakladatele kryptoměnové burzy BitGold. Čínská kryptoburza se podle oficiálního sdělení podílelo na napomáhání kryptoměnové kriminalitě. Co dalšího uvádí ministerstvo spravedlnosti USA ve své zprávě?

USA zatýká zakladatele BitGold

Americké ministerstvo spravedlnosti spolu s ministerstvem financí zatklo zakladatele čínské kryptoměnové burzy BitGold Anatolije Legkodymova. Vládní úředníci na včerejší tiskové konferenci uvedli, že zakladatel byl podle oficiálního sdělení zatčen v Miami.

Zakladatel kryptoměnové burzy BitGold byl vzat do americké vazby a obviněn z praní špinavých peněz a napomáhání v trestné činnosti spojené s Ruskem. Podle oficiálního sdělení ministerstva spravedlnosti kryptoburza podporovala darknetové tržiště a dopomáhala v procesu hackerských útoků. Kryptoburza BitGold tak hostila peněženky zločinců, kteří na darknetových tržištích prodávali nelegální zboží.

Uživatelé Hydry si s BitGold vyměnili více než 700 milionů dolarů v kryptoměnách, ať už přímo, nebo prostřednictvím zprostředkovatelů…

Během let 2018-2022 činily podvodné převody více než 700 milionů amerických dolarů. Americké ministerstvo financí označilo BitGold za primární problém týkající se praní špinavých peněz.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 20 868 USD dle KMC.

Závěr

Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Na celé oznámení ministerstva spravedlnosti Spojených států amerických se můžete podívat pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.


Zdroje:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: