Binance opouštějí klíčoví lidé – Máme se bát?

4.8
(6)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Binance je největší centralizovaná kryptoměnová burza přes kterou za rok 2022 protekly dvě třetiny všech obchodů. Letos se zdá mít nějaké problémy. Od počátku roku jí opustilo již deset klíčových zaměstnanců a není jisté, zda exodus nebude pokračovat. Nicméně Changpeng „CZ“ Zhao, generální ředitel Binance, se na sociálních sítích snaží vše vysvětlovat jako běžnou fluktuaci.

Všech deset manažerů ohlásilo svojí rezignaci v posledních 3 měsících. 6. a 7. července prvních 5 a zbytek nyní. Jako zatím poslední oznámila svojí rezignaci ve středu Helen Hai, výkonná viceprezidentka Binance. Ve stejný den svojí rezignaci oznámil i Gleb Kostarev, viceprezident pro východní Evropu, Turecko, Společenství nezávislých států (SNS), Austrálie a Nový Zéland a Vladimir Smerkis, generální manažer pro SNS a Rusko. Tento týden k nim ještě můžeme přidat pondělní oznámení rezignace Mayura Kamata, produktového manažera Binance.

Je taková fluktuace běžná?

Na počátku července odešli čtyři nejvyšší manažeři Binance. Ihned se objevily zprávy o jejich nesouhlasu s postojem CZ k probíhajícím vyšetřováním od regulátorů z celého světa. To generální ředitel veřejně popřel a vysvětlil, že Binance již není společnost o 30 lidech jako před 6 lety. Aktuálně má 8 000 zaměstnanců po celém světě a fluktuace je běžnou součástí takové firmy. Obdobné vyjádření vydal i k odchodům dalších klíčových lidí v tomto týdnu. Dle jeho slov postupují v kariérním žebříčku, někteří i mimo Binance a některým k těmto pozicím i sám pomohl.

Závěr

Neexistuje tedy žádný důkaz o problémech v Binance. Nicméně je zajímavé, že jsou tyto odchody ve velmi krátkém časovém sledu. Může jít o souhru náhod nebo klidně v tomto termínu mohou například probíhat hodnotící rozhovory s CZ. Osobně nevidím do detailu fungování burzy. Pro komunitu se jedná o velmi důležitého hráče a jeho případné problémy by mohly mít silný vliv na hodnotu kryptoměn i jejich využívání. Ne všichni totiž využívají Binance jen jako burzu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Čumsem

Kde se vůbec vzala popularita Binance? Nechápu…

an onym

Zkuste si založit účet a používat funkce, které nabízí. Pochopíte.

spot_img