Binance má údajně hodnotu až 300 miliard dolarů

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Kryptoburza Binance by pravděpodobně měla hodnotu kolem 300 miliard dolarů, kdyby byla veřejnou společností, tvrdí bývalí manažeři, které ve čtvrtek citoval deník The Wall Street Journal.

Ohromující čísla za krátký čas

Při takto ohromujícím ocenění by byl tento kryptoburzovní gigant větší než Walt Disney, Exxon Mobil a Nike. A co víc, Binance by takových ohromujících čísel dosáhla za méně než čtyři roky.

Tím by se také generální ředitel Changpeng Zhao stal jedním z nejbohatších lidí na světě, protože vlastní největší podíl ve společnosti.

Coinbase, přední americká kryptoburza, která zahájila činnost v roce 2011, je v současnosti oceněna na 70 miliard dolarů. V dubnu vstoupila za velkých fanfár na burzu Nasdaq.

Možná budoucnost

Binance.US, americká dceřiná společnost mateřské burzy, by podle Zhaa mohla vstoupit na burzu v roce 2024. V současné době burza pracuje na získávání dalších finančních prostředků a na doplnění představenstva o nové členy.

Začátkem letošního roku čelila burza Binance globálnímu náporu regulačních orgánů, který ji přinutil zaujmout aktivní přístup k dodržování předpisů snížením pákového efektu a zavedením povinného ověřování účtů. Právní potíže burzy tím nekončí, její činnost údajně vyšetřuje několik amerických federálních úřadů.

Binance zůstává i přes regulační překážky pevně na čele podle objemu spotových obchodů. Zhao říká, že chce, aby se konkurenti stali většími, a zmírnili tak tlak na jeho burzu při velké poptávce uživatelů:

„Chceme, aby ostatní burzy byly o něco větší, abychom mohli rozdělit zátěž mezi uživatele.“

Dne 11. října burza dosáhla objemu obchodů 100 miliard dolarů za jediný den.

Závěr

Binance je i nejpoužívanější a uživatelsky jedna z přívětivějších burz. Pokud Binance používáte, proč jste se pro ni rozhodli? Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
LHTS

ma nejnizsi poplatky, tak proto (vyssi objemy)

Reklama: