Binance 2. díl – Přehled vybraných burzovních produktů – Co je to spot a margin

2.3
(6)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Nervozita na kryptotrzích roste, ceny padají • ZCoin pod 51% útokem • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Ačkoli bitcoiny zpočátku vzrostly na 38...

[Večerní souhrn článků] • Centrální banka Francie úspěšně vyzkoušela CBDC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Binance je největší burzou v prostoru kryptoměn. Rozsáhlost burzovního ekosystému přináší nicméně i komplikace. Proto se dnes podíváme na vybrané burzovní produkty Binance a vysvětlíme, jak fungují a k čemu slouží.

První díl článku: Jak se z Binance stala nejúspěšnější kryptoměnová burza

Spot burza

Spot je klasická burza, kterou bude většina uživatelů znát. Jedná se v podstatě o velmi prostou směnu. Spot burza je tvořena vždy jednotlivými měnovými páry, které se obchodují mezi sebou.

Klasickým případem bude pár mezi Bitcoinem a Etherem. Na spot burze v podstatě funguje triviální směna. Za tržní cenu se mění jednotlivé mince z daného páru. Žádná velká složitost.

Spot je tak úplně základní službou, kterou zná každý začátečník, protože se jedná o první druh burzy, se kterým se nový uživatel setká. Binance nabízí tři různé druhy zobrazení spot burzy. Jedná se o varianty Basic,Classic a Advanced.

Různé druhy zobrazení se liší pouze tím, kolik informací uživateli poskytují, ale z hlediska funkce jsou naprosto totožné. Rozdíl je víceméně jen v tom, že Basic burza je pro opravdové nováčky a neumožňuje nastavovat limit pozice (obchod se provede při dosažení konkrétní ceny).

Na předchozím obrázku je tak k vidění běžná verze Spot burzy s vysvětlením základního interface pro obchod na Binance. Jedná se o pár BTC/USDT na spot burze.

Margin

Margin trading je druhem tradingu, kde si trader na burze půjčí peníze od třetí strany. A to konkrétně od samotné burzy, kdy zrovna uživatel obchoduje.

Margin trading se tak používá k navýšení kapitálu tradera a umožňuje obchod s vyšší častkou, než kterou trader původně na burzu vložil. Tomuto druhu obchodování se říká obchodování na páku.

Užití margin tradingu je primárně na zvýšení možnosti zisku. Pokud uživatel věří, že např. Ethereum bude výrazně růst oproti Bitcoinu, tak si může půjčit finance a zvýšit svou pozici v ETH.

Stejně jako margin zvyšuje potenciální zisk, tak rostou také potenciální ztráty v případě neúspěšného obchodu. Je tedy nutné dobře zvážit své možnosti, znalosti a ochotu jít do tohoto rizika.

Závěr

V případě obchodování na kryptoburzách a zejména, pokud jste začátečníci, tak se vyplatí nepodceňovat základní pravidlo, neobchodovat s více prostředky, než si můžete dovolit ztratit. Zajímají vás další produkty na Binance? Nebo jiné druhy obchodování? Dejte nám vědět v komentářích pod článkem.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře