Bílý dům doporučil zákaz těžby bitcoinu

5
(3)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Bílý dům ve své nedávné zprávě doporučuje zakázat těžbu bitcoinu kvůli snížení emisí skleníkových plynů. Doporučení se týká také dalších kryptoměn Proof-of-work. Co dalšího uvádí nedávno vydaná zpráva?

Bílý dům chce zakázat těžbu bitcoinu?

Úřad pro vědeckou a technologickou politiku Bílého domu před nedávném vydal zprávu, ve které přezkoumává souvislost mezi kryptoměnami proof-of-work a změnou klimatu. Úřad uvádí, že vztah kryptoměn k životnímu prostředí je smíšený.

Nejnovější zpráva nazvaná “Klimatické a energetické důsledky kryptoaktiv ve Spojených státech” je reakcí na výkonný příkaz prezidenta Joe Bidena ohledně kryptoměnového průmyslu. Ve zprávě se například uvádí:

“Kryptoměnová aktiva by mohla bránit širšímu úsilí o dosažení čistého nulového znečištění uhlíku v souladu s americkými klimatickými závazky a cíli.”

Zpráva uvádí, že kryptoměny využívající konsenzu proof-of-work využívají velké množství elektřiny a přispívají k znečistění ovzduší, vody a hluku. Bitcoin a další kryptoměn PoW podle zjištění vedou k 0,3 % celosvětových ročních emisí.

“K zajištění širokého přijetí a zodpovědného rozvoje digitálních aktiv je zapotřebí akce federální vlády… Kongres by mohl zvážit legislativu, která by omezila nebo odstranila používání mechanismů konsenzu s vysokou energetickou náročností pro těžbu kryptoaktiv”

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 22 258 USD dle KMC.

Závěr

Otázka ekologické stránky těžby kryptoměn se dostala do popředí také začátkem minulého roku, když Čína zakázala veškeré aktivity týkající se digitálních aktiv. Těžbu proof-of-work kryptoměn před nedávnem chtěl omezit také New York.

O vysoké náročnosti těžby kryptoměn mluvil také v minulém roce Elon Musk. Co si o tom myslíte vy? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Pro více informací se nezapomeňte připojit také na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde na vás čeká další zábavný a zajímavý obsah.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
Hodnocení článku :
     

Zrovna ve státech se težaři snaží vyhovět zelené ideologii a tak jedou těžbu z obnovitelných zdrojů, u kterých mají i levnější elektřinu. Je to strategie win-win, kdy jsou schopni odebírat energii z obnovitelných zdrojů i v době, kdy o ní není zájem a není kam a jak ji uložit. Původně jsem PoW viděl jako mrtvou větev krypto průmyslu ale začínám ji dávat druhou šanci 🙂.

bkf1

Jasně cílený a až trapný pokus naházet špínu na crypto (nejen PoW), v tomto případě “zelenou cestou” 🍀 Systém lži osvědčený tj. založený na smítku pravdy – takhle to třeba fungovalo hlavně u covidu, kde bylo názorně ověřeno, že stačí malinkatý drobínek pravdy a ten bez problémů “udrží” obří lež + v tomto případě ještě olepšení moderní “zelenou cestou”, která tomu dodává jistou vážnost a důležitost.

Poslední editace 1 rok před přes bkf1
FC Slaboj Višněhrad

0,3 % světových emisí není málo, na druhou stranu těch zbylých 99,7 % zahrnuje bambilion “zbytečností” a ty kupodivu nikdo zakázat nechce…

LHTS
Hodnocení článku :
     

At Bilý dum doporuci (pripadne rovnou vteli do zakona) vsem Americanum s “nadvahou”, aby mene jedli (hezky cesky neprezirali se). Splneni zavazku CO2 bude hned. 🙂

Poslední editace 1 rok před přes LHTS