Bill Miller: některé země se brzy rozhodnou přijmout bitcoin jako rezervní aktivum

4.8
(6)

Jeden z mých oblíbenců, Bill Miller, miliardář, investor, zakladatel a předseda investiční společnosti Miller Value Partners, naznačil, že současný kolaps ruské fiat měny (rublu) je pro bitcoin “velmi příznivý”.

Důvod tohoto tvrzení je jasný, podle Millera je hodnota této vlajkové kryptoměny určována globální nabídkou a poptávkou a ostatní země by se mohly rozhodnout ji použít jako rezervní aktivum.

Brutální pád rublu a ruských akcií

V rozhovoru pro CNBC Miller, který působí jako portfolio manažer podílových fondů “Opportunity Equity” a “Income Strategy”, poznamenal, že Rusko má v současné době 16 % svých rezerv v hodnotě 640 miliard dolarů v amerických dolarech a 32 % v eurech, což vlastně jinými slovy znamená, že téměř 50 % jejich rezerv “ovládají lidé, kteří jim chtějí škodit”.

Minulý týden ruský prezident Vladimir Putin oznámil “speciální vojenskou operaci” na Ukrajině, která se ovšem brzy ukázala jako plnohodnotná invaze do země. Tento krok vyvolal reakci západních představitelů, která mimo jiné zahrnovala také silné hospodářské sankce.

V důsledku těchto sankcí se ruská fiat měna propadla na rekordní minimum poté, co ztratila více než 30 % své hodnoty vůči dolaru. Ještě hůře na tom byl hlavní index Moskevské burzy, MOEX, který se ještě předtím, než bylo na moskevské burze zastaveno obchodování, propadl až o 40 %. A pro dokreslení situace dodávám, že akcie největšího ruského věřitele Sberbank se na londýnské burze propadly o 95 % v důsledku “abnormálního odlivu hotovosti”.

Bill Miller: Šance pro bitcoin?

Miller dodal, že z pohledu Ruska se země nenachází v dobré pozici, protože “jedinou částí rezerv, kterou ostatní země nemohou kontrolovat” je 22 procent rezerv uložených ve zlatě. Legendární investor dodal, že mnoho zemí by nyní mohlo začít uvažovat o tom, že budou ve svých rezervách držet něco, co proti nim ostatní země nemohou použít a co nemůže být ovlivněno inflací.

“TAKŽE SI MYSLÍM, ŽE JE TO VELMI PŘÍZNIVÉ ZEJMÉNA PRO BITCOIN”

K tomu ovšem tento legendární investor dodal, že zbytek kryptoměnového trhu se od BTC liší, protože “ostatní kryptoměny by měly být považovány za dobrodružnou investici, protože se snaží řešit jiné problémy”.

Závěr

Miller již nějakou dobu vystupuje jako bitcoinový zastánce a býk. Kupříkladu v říjnu loňského roku se veřejně vyjádřil ohledně další budoucnosti BTC velmi pozitivně a doslova uvedl, že bitcoin je pojištěním proti finanční katastrofě. Co se týče ostatních altcoinů a jejich přežití, tam už tak optimistický ani zdaleka nebyl.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Martin

Manipulace s lidmi, je to klasická manipulace, za kterou NIC není, nikdo ničím neručí. Vyrtualni měna jedniček a nul. Sranda by byla, kdyby Rusko přešlo na Bitcoin, a americký regulátor by dal zmrazit všechny burzy kryptomėn nebo by uvalil 100% daň pokud to jde. V Čįnė Bitcoin zakázali, tak proč to USA neudėlá? Nėkdo si zde sakra koleduje. Až vypukne v Evropě velká válka, tak už bude pozdě!

Michal

Ježíši to to je názor 😆 co kdyby zakázali v USA zbraně …. Automatický nebudou ani v Rusku ….

Adam

Úplně mimo 😀

spot_img