Akumulační BTC adresy na novém maximu

5
(5)

On-chain data i nadále ukazují na dlouhodobou býčí náklonnost investorů k bitcoinu (BTC). Jeden z takovýchto ukazatelů, akumulační adresy bitcoinu, v posledních dnech  i nadále rostl fenomenálním způsobem a v současné době je na historickém maximu.

Akumulační BTC adresy v parabolickém růstu

Podle údajů on-chain analytické platformy Glassnode se počet akumulačních adres BTC pohybuje těsně pod 570 000. To překonává předchozí historické maximum kolem 550 000 adres, kterého tato metrika dosáhla letos v lednu.

glassnode chart
Zdroj: glassnode

Na tomto místě je vhodné dodat, že Glassnode definuje tuto kategorii adres jako bitcoinové peněženky, na které přišly bitcoiny alespoň ve 2 transakcích, ale nikdy z nich nebyly prostředky poslány pryč. Nárůst bitcoinových peněženek, které se dostaly do této kategorie, nám naznačuje masivní dlouhodobý HODL sentiment.

Tento nárůst je pro trh vysoce býčí. Poukazuje na skutečnost, že méně mincí bude zapojeno do krátkodobých výprodejů na trhu, což by mělo snížit cenovou volatilitu BTC.

Nárůst akumulačních adres přichází na pozadí stále se zvyšující aktivity na řetězci, když se bitcoin stává jedním z mála způsobů, jakým mohou občané válkou zmítané Ukrajiny provádět transakce. Uprostřed probíhající ruské invaze přináší nejen bitcoin, ale i další kryptoměny Ukrajincům pomoc v situaci, kdy válečný stav jejich vlády omezil používání tradičních platforem.

Důsledkem většího rozšíření bitcoinu je nárůst počtu peněženek, které obsahují alespoň nějakou část bitcoinu. Společnost Glassnode nedávno upozornila na fakt, že počet adres držících více než 0,1 BTC dosáhl historického maxima více než 3,3 milionu.

A rostou i další kategorie držitelů bitcoinů. Jedna z ostře sledovaných kategorií, adresy se zůstatkem vyšším než 1000 BTC, zaznamenala v posledních dnech také prudký nárůst.

Cena bitcoinu se i nadále odráží ode dna

Po vypuknutí války mezi Ruskem a Ukrajinou minulý týden se trh s kryptoměnami, spolu s dalšími rizikovými aktivy, propadl a třeba bitcoin dosáhl minulý týden minima 34 500 USD.

Primární kryptoměna však předvádí působivé zotavení. Bitcoin za posledních 7 dní vzrostl o téměř 24 % a v době psaní tohoto článku se obchoduje za přibližně 42 600 USD.

Debaty o tom, co bylo hlavní hnací silou tohoto prudkého růstu, pokračují i nadále, přičemž někteří analytici poukazují na Rusko. Zakladatel společnosti Mobius Capital Partners LLP Mark Mobius uvedl, že podle jeho názoru bitcoin roste hlavně proto, že jej Rusové využívají k obcházení sankcí.

“Řekl bych, že to je důvod, proč bitcoin nyní vykazuje sílu – protože Rusové mají způsob, jak dostat své peníze a bohatství peníze ven”

A pak tu máme i jiné hlasy, které naopak říkají, že prudký nárůst je způsoben tím, že tato průkopnická kryptoměna konečně světu dokázala, že názvem “digitální zlato” se může honosit právem.

Závěr

On-chain data mluví poměrně jasnou řečí (akumulace pokračuje) a vyplatí se je brát během rozhodování v potaz.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr 2

Možná ale Já vidím, Dead cat bounce !!!

Vojtech

Jak už jsem tu psal včera/predvcerejskem – 3. největší btc wallet po dlouhé době akumulace opět odeslala pro ni typických 1500btc. Může být, že se zas velryby chystají prodávat retailu – příběh o digizlate a skupování obyč Rusy a Ukrajinci je dozajista pro retail přitažlivý narativ.

Libor

takze hodleru pribyva, ale cena neroste, az to hodleri nevydrzi a zacnou prodavat, bude ficak

spot_img