Banky přišly o zákazníka – World Food Programme přešel na blockchain

0
(0)

Organizace Spojených Národů zastřešuje tzv. „World Food Programme (WFP)“, u kterého rozšiřuje platformu založenou na Ethereum blockchainu, a to za účelem vyhnutí se nutnosti platit transakční poplatky bankám.

Šetření pomocí decentralizace

WFP začala využívat blockchain v lednu 2017, kdy jste mohli pomocí decentralizované sítě a aplikace v mobilu poslat pákistánským lidem v nouzi peníze nebo jídlo.

Netrvalo dlouho a WFP již testuje program v jordánském uprchlickém táboře, který má pomoci 100 000 Siřanům. Podle Bernharda Kovatsche, vedoucího inovačních laboratoří v Mnichovském WFP, by se jen za měsíc fungování tohoto programu ušetřené peníze měly vyšplhat na 150 000 dolarů – a to díky použití transakcí přes blockchain. Decentralizovaná síť by takto měla eliminovat až 98 % původních transakčních poplatků.

Navíc v táboře lidé nemusejí používat žádná bankovní hesla ani hotovost. Platby míří na blockchain ihned po biometrickém skenu oka dané osoby.

Tento projekt v Jordánsku je však pouze malá část z celkové činnosti firmy. Celkem se WFP, s každoročním rozpočtem 6 miliard dolarů, stará o více než 100 milionů lidí ve více než 80 zemích. Při použití blockchainu by mohla organizace ušetřit miliony dolarů, proto se rozhodla svou blockchain-based platformu rozšířit.

Ředitel WFP programu, Ropert Opp, řekl:

„Měli jsme pocit, že bychom mohli nahradit tradiční bankovní služby za blockchain, který nám poskytuje i obrovské množství dat.“

Blockchain jako možná budoucnost

V březnu 2017 se WFP vyjádřila takto:

„Aby byl využit plný potenciál služeb blockchainu, musely by na této platformě pracovat všechny organizace nabízející humanitární pomoc.“

Na principu této digitální sítě už však přijímá data a platby i indická organizace „Milion meals“ – druhý největší program obědů v Indii, který dodává jídlo pro 1,6 milionů mladých Indů.

Závěr

Provádění transakcí na blockchainu je pro organizace mnohonásobně výhodnější, proto se u humanitárních společností v tomto směru očekává obměna.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdrojccn.com
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Peppa

Syřanům nikoli Siřanům

spot_img