Banka SEBA bude institucím poskytovat staking etherea

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Manažer SEBA Bank Mathias Schütz věří, že instituce mohou také hrát roli v zabezpečení sítě ethereum prostřednictvím stakingu.

Švýcarská platforma pro bankovnictví digitální aktiv SEBA Bank uvedla, že spustila službu ethereum staking pro instituce, které chtějí získat výnosy ze stakingu v ethereum síti. Podle firmy je tento krok logickou reakcí na rostoucí institucionální poptávku po službách decentralizovaného financování (DeFi).

Podle Mathiase Schütze, jednatele SEBA Bank, se firma domnívá, že instituce v tomto odvětví mohou hrát důležitou roli. Schütz vysvětlil, že:

„Spuštění našich služeb ethereum staking umožní institucionálním investorům hrát klíčovou roli při zajišťování budoucnosti sítě prostřednictvím důvěryhodné, bezpečné a plně regulované protistrany.”

Jednatel věří, že nadcházející upgrade Merge je velmi důležitým milníkem pro síť z hlediska bezpečnosti, škálovatelnosti a udržitelnosti. Schütz také dodal, že spuštění ETH stakingu pro instituce umožňuje jejich firmě držet krok s rychle se vyvíjejícím prostorem digitálních aktiv.

Staking ETH přidávají i ostatní banky

Kromě SEBA Bank začaly v očekávání nového upgradu nabízet služby stakingu i další firmy. Například kyptobanka Anchorage Digital oznámila svou službu ETH staking pro institucionální klienty již v červu. Spoluzakladatel Anchorage Digital Diogo Mónica řekl, že institucionální vstup do ETH stakingu je „win-win“ situací jak pro ekosystém, tak pro instituce.

Mezitím těžební fond Ethereum Ethermine vytvořil nový staking fond pro uživatele, aby mohli kolektivně stakovat ETH a získávat tak úroky. Uživatelé se mohou připojit k fondu, pokud disponují alespoň 0,1 ETH. Platforma však poznamenala, že nižší držby znamenají vyšší poplatky. V tuto chvíli platforma nabízí za staking ETH 4,43% roční úrokovou sazbu.

Závěr

Cena etherea se aktuálně pohybuje na 1538 USD, což je skoro 7% pokles za posledních 24h a 4,5% pokles za poslední týden. V příštím týdnu by však mělo konečně dojít k upgradu Merge, který možná možene cenu výše.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img