Bakkt je zodpovědný za cenový pád BTC – tvrdí analytici z JP Morgan

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Cena BTC se minulý týden propadla o více než 20 procent. Analytik bankovní společnosti JP Morgan tvrdí, že propad je způsoben spuštěním Bakktu.

Bakkt – hlavní strůjce poklesu ceny BTC

V pátek vyšla zpráva od společnosti JP Morgan Chase & Co. Podle ní je Bakkt zodpovědný za pokles Bitcoinu na trhu. Cena klesla od minulého týdne o více než 20 %, z hodnoty 10 026 amerických dolarů až k včerejšímu minimu 7933 dolarů.

Bakkt je platforma pro Bitcoin futures, kde mohou investoři investovat do BTC a vše pak přijímat v této kryptoměně. Odborníci tvrdí, že Bakkt přivede na Wall Street nové investory, protože má podporu regulátorů.

Zpráva JP Morgan říká, že fyzické vypořádání futures kontraktů přispělo z velké části k poklesu ceny. Ve zprávě se dále uvádí, že cena Bitcoinu před spuštěním nakrátko dosáhla vrcholu a po spuštění platformy pomalu klesala dolů.

Nic není ztraceno

Analytik Nikolaos Panigirtzoglou, který se svým týmem předvedl tuto zprávu, očekává nové výkyvy na trhu. Podle něj nižší objemy obchodování a likvidování pozic přispěly k poklesu ceny BTC a očekává se, že nadhodnocení by v následujících týdnech či měsících mohlo trh Bitcoinu dále stlačit.

Podle předních analytiků a obchodníků však nic není ztraceno. Očekávají, že po tomto cyklu přijdou na řadu býci a ještě letos bychom se mohli dočkat nového ATH.

Závěr

Dlouho očekávané spuštění platformy Bakkt nesplnilo tolik očekávání, kolik do něj bylo vkládáno. S nižší cenou je nejlepší čas pro nákup a mnoho analytiků věří, že do konce letošního roku uvidíme cenu BTC na novém ATH. Držte si klobouky.

Co číst dále

01.10.19 Technická analýza komodity palladium – Bull run směle pokračuje

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Filcka

To je snad každému jasné před spuštěním stál btc 10k po spuštění jeho cena padne o 2K tohle není náhoda .Úplně stejné bylo spuštění dvou velkých burz na futures koncem listopadu a z půlky prosince kde po jejich spuštění šla cena btc pěkně doprdele .

Petr

Šlo o vypořádání což je logické.

Filcka

Logické to může být ale otázkou je jestli je to dobře , každému je jasné pokud cena bude padat bude se ztrácet zájem nejen o bitcoin samotný ale o celé krypto a klidně může trvat i roky než se opět trh oživí .

11 22

Nic neni ztraceno, kdyz ted nakoupite btc, tak „letadlo“ poleti dal …

Reklama: