Arthur Hayes – v březnu očekávám pokles ceny bitcoinu až o 40 %

4.2
(10)
Ing. Kamil Pošvic
Ing. Kamil Pošvic
Nadšenec do krypta, Web3 a technologií. Ve svém portfoliu mám kryptoměny, akcie, drahé kovy, kryptoměnové deriváty a NFT. Primárně se rozhoduji na základě technické analýzy s přihlédnutím k makroekonomickým ukazatelům.

Bývalý CEO kryptoměnové burzy BitMEX varuje před potenciálním březnovým výrazným propadem ceny bitcoinu. Očekává, že dojde k poklesu celého trhu z důvodu loňského březnového krachu několika bank a způsobu, jak Fed na tehdejší situaci zareagoval.

Hayes na svém blogu varuje před blížícím se problémem ekonomiky. Loni v březnu došlo k problému několika bank a Fed tehdy zareagoval vytvořením tzv. Bank Term Funding Program (BTFP). A ten právě vyprší 12. března 2024. Bez něj se některé banky mohou dostat opět do problémů a není vyloučen dokonce i další možný krach. To by Fed donutilo přijít se záchranným balíčkem v podobě obnoveného programu a snížením základní sazby.

Bitcoin letos bude růst, ale lineární to nebude

I Hayes věří v letošní růst kryptoměn. Býci jsou aktuálně při chuti, protože očekávají schválení spotových ETF a s ním spojený příliv nových peněz do kryptoměn. Je ale pravděpodobné, že v období končícího BTFP dojde k širšímu propadu finančních trhů včetně bitcoinu. Odhaduje, že korekce 20 % by byla zdravá, ale počítá i s možnými 40 %. Po oznámení obnovení záchranného programu lze očekávat opětovný růst. Tisk nových peněz tuto reakci zatím vždy přinesl a nezáleží na tom, jak mu Fed letos bude říkat.

Závěr

Konec programu, a s ním předpokládaný propad, se datuje na 12. března. O případné záchraně by Fed mohl rozhodnout na svém březnovém zasedání, které končí 20. března. Již nyní se více než 62 % trhu domnívá, že v březnu dojde ke snížení sazby o 25 bazických bodů.

Vezmeme-li v potaz výše uvedené skutečnosti a přidáme-li do rovnice dubnový halving, tak lze v březnu očekávat vysokou volatilitu následovanou významným růstem. Hayes tomu věří natolik, že podle jeho slov s nákupem bitcoinů počká až na březnový propad.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Kenny

Osobne si myslim, pokud zacnou padat banky, tak BTC zacne naopak posilovat…

spot_img