Arcane Research předpovídá 700 milionů uživatelů Lightning Network do roku 2030

3.7
(3)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Analytická společnost Arcane Research v nedávném výzkumu uvádí, že využití Lightning Network (LN) je od konce minulého roku strmě na vzestupu. Společnost předpovídá, že do konce dekády bude ve světě 700 milionů uživatelů této „bleskové sítě“.

Arcane a výzkum popularity LN

Výzkumná společnost Arcane Research zveřejnila koncem minulého týdne zprávu State of Lightning, kde analyzovala Lightning Network z hlediska aktuální kapacity, objemu plateb v peněženkách, rostoucí míry adopce krypta a přechodu od online služeb.

Odhady budoucnosti pro LN se tak zdají být velmi ambiciózní. Ve zprávě se uvádí, že například 90 % obyvatel Salvadoru starších 15 let má přístup k LN platbám. Do roku 2030 tak společnost předpovídá 700 milionů uživatelů.

„Náš odhad se rovná nejméně 364 bilionům transakcí Lightning ročně. V září letošního roku byl růst parabolický. Důvodem bylo zejména zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v Salvadoru.“

Arcane Research vidí jako hlavní případ použití Lightningu ve hraní her a stramování videa a zvuku. Bezpečné a okamžité platby s téměř nulovými poplatky jsou hlavním lákadlem pro mnoho streamovacích a herních společností. Zpráva také zdůrazňuje význam kryptoburz umožňující LN platby.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 56 541 USD dle KMC.

Závěr

Výzkum společnosti Arcane Research je pro krypto velmi optimistická. V poslední době se Lightning Network často objevuje u blockchainových her typu Play to Earn. Jako menší průkopník se může v tomto ohledu považovat herní společnost Satoshis Games.

Celý výzkum si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1] A co vy? Používáte již Lightning Wallet peněženku?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Neváhejte se přidat také na náš oficiální discord server ZDE.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: