Anketa: 70 % lidí bude držet BTC při poklesu na 3000 USD

0
(0)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Předevčírem proběhla anketa na sociální síti Twitter, zda lidé budou držet své kryptoměny, pokud se cena BTC propadne na úroveň 3 000 amerických dolarů. Jak anketa dopadla?

Anketa: HODL! HODL! HODL!

Cena nejdůležitější kryptoměny světa v posledních třech měsících výrazně utrpěla. V důsledku toho se Bitcoin začal hroutit a ztratil více než 50 % své hodnoty. Současná nejistota dala za vznik anketě na sociální síti Twitter.

Ředitel investiční společnosti VanEck, Gabor Gurbacs, se rozhodl zjistit, jak by reagovali držitelé největší kryptoměny světa, pokud by cena BTC klesla o 90 % ze své současné ceny, tedy na méně než 3 000 amerických dolarů.

Anketa na Twitteru skončila předevčírem s poměrně překvapivým výsledkem. Přesně
67,5 % respondentů uvedlo, že by svůj podíl v Bitcoinu během takto razantního poklesu neprodalo. 21 % uživatelů odpovědělo, že by nehodlovali a kryptoměnu prodali. Zbytek účastníků ankety odpověděl, že neví.

Ankety se účastnilo necelých 5 000 uživatelů Twitteru a ukazuje se tak, že lidé by během tak výrazného poklesu Bitcoin drželi. Realita by však mohla být úplně jiná, jelikož 90% korekce by byla náročná pro každého investora, bez ohledu na to, jak zkušený je.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 30 426 USD dle KMC.

Závěr

Cena Bitcoinu spadla z dubnových historických maxim na hranici 30 000 USD. Bitcoin se dokonce podíval i pod tuto hranici. Poslední týdny tak BTC spíše stagnuje. Více informací o vývoji ceny kryptoměn se dozvíte v našich pravidelných technických analýzách.

Co si myslíte vy? Jaká bude podle vás cena Bitcoinu na konci letošního roku? Budete hodlovat, pokud se cena propadne na 3 000 USD? Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

7 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: