Analýza Zlata – Stojíme na počátku zlatého standardu?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Tether přidal na blacklist adresy v hodnotě 46 milionů dolarů • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Bitfinex a Tether čelí soudu o 850 mil. USD • Podvody na YouTube stále kvetou • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin a...
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem Kryptomagazinu.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám 🙂

Zlato, je z historického hlediska jeden z nejzajímavějších drahých kovů, který se v současnosti hojně využívá i v průmyslu. Když si představíme zlato, tak to už nejsou jenom náramky, řetízky, cihličky apod, ale jsou to především součástky do elektrotechniky, které by bez tohoto kovu nefungovaly.

Aktuální situace na grafu 1D TF GOLD/USD

zlato analyza kulate dnoKulaté dno

Když se zprvu podíváme na graf, tak lze vidět, že první polovina roku 2018 nebyla pro zlato příliš šťastná. Ale v srpnu se nám vytvořilo na grafu hezké dno, kde je taktéž i silný support HIGH DEMAND (pásmo kolem 1 170 USD/unce). V grafu jsem „obkreslil“ vývoj kurzu, který jak je vidno, tak je kulatým dnem. Toto kulaté dno je zároveň i reversal patternem (obratový pattern), nebo pokračovacím.

Z tohohle pohledu tedy graf zlata vypadá velmi zajímavě (v pozitivním slova smyslu). A to především kvůli tomu, že tam máma kulaté dno jak z učebnice.+

Další analýzy ZDARMA na Trading11 najdete zde.

Cup & handle (Hrnek a ucho)

Po odrazu od oblasti HIGH DEMAND se kurz zlata nějakou dobu připravoval na průraz rezistence v oblasti kolem 1 200 USD/unce, která je nyní supportem. Po průrazu této hladiny je v grafu zaznačeno, že průběh kurzu se drží v rostoucím kanálu. V tomto kanálu se kurz držel až do prosince, kdy došlo k průrazu horní hrany kanálu.

Po průrazu následoval několik dní stabilní růst, ale kurz se zastavil v oblasti rezistence (1 300 USD/Unce). Zde došlo ke konsolidaci a teď se zdá, že trh tuto rezistenci nedokázal prorazit a půjde dolů. Je ale otázka, jak moc. Do grafu jsem zaznačil nejen kulaté dno, ale rovnou i pattern cup & handle, který by se teoreticky mohl vytvořit.

Kulaté dno už máme a teď chybí jen to ucho. Tento pattern je bullish, takže by pak nejspíš pokračoval další růst. Průběh by mohl být ale i takový, kde se ucho nevytvoří a postačí horní hrana kanálu jako support, což by zafungovalo jako trampolína, od které by se cena odrazila.

Co nám ukazují indikátory?

Vývoj křivky indikátoru RSI se už od srpna drží v rostoucím kanálu. Nyní se hodnoty blíží ke spodní hraně tohoto kanálu a s největší pravděpodobností dojde i k odrazu. Takže co se týče RSI, vypadá to pozitivně. Hodnoty MACD oscilují v rostoucím klínu, který už tak pozitivní není a mohl by předznamenat, že celej tento půlroční růst je jenom obyčejnej bull trap. Nicméně, v závislosti na jiných věcech, které vidíme, se dá spíše očekávat, že dojde k průrazu horní hrany. Stochastic RSI je teď v přeprodaných hodnotách a tudíž se dá brzy očekávat, že momentum začne být bullish.

Komentář

Mně osobně příjde, že zlato je v nynější době strašně podceňováno. Historie ale za posledních několik tisíc let ukázala, že zlato je ta nejlepší investice, jaká existuje. Vždy, když člověk neví, tak se stačí podívat do historie a vzít si z toho ponaučení do budoucna – historie se přece neustále opakuje.

Navíc, zlato a jiné drahé kovy se používají i v průmyslu, který si rozhodně zásoby nedělá. Nabídka drahých kovů je velmi omezená, ale v krátkém období dostačující. Stačí ale, aby několik měsíců vkuse byl nedostatek, což způsobí převis poptávky nad nabídkou a cena může během krátké chvíle vystřelit strmě  nahoru. Nemluvě o tom, že zlato je samo osobě jistota, které si svoji hodnotu udrží.

Slyšeli jste i o tom, jak některé státy navyšují zlaté rezervy? Hlavně Rusové v poslední době nakupovali opravdu ve velkém a nebyli sami. I další evropské státy mají ty tendence. Bohužel tedy kromě nás, naše ČNB posledních pár let navyšovala akorát devizové rezervy, ale zlata se, naopak, zbavovala. Nepochopitelné.

Závěr

Graf zlata jako takový vypadá velmi zajímavě. Pokud projde přes ty dvě zaznačené rezistence, tak se v krátkém období (do dvou let) dá očekávat, že zlato bude mít hezké časy. Když vezmeme v potaz, že na akciových trzích po celém světě to vypadá dost bídně, tak to tomu i nasvědčuje.

Co číst dále?

Legenda jménem John McAfee – pozoruhodný příběh jeho života

Článek byl přebrán z investičního webu Trading11.com – originál najdete zde

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře