Analýza: Pokud se historie bude opakovat, cena Bitcoinu nikdy neklesne pod 10 000 USD

5
(5)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Pokud můžeme brát historii jako ukazatel možného vývoje, cena Bitcoinu by už nikdy neměla klesnout pod úroveň 10 000 USD.

A i když se zdá, že jsme od této úrovně právě teď velmi daleko, je důležité držet věci v perspektivě. Přeci jen se BTC před méně než 7 měsíci obchodoval pod touto úrovní.

Cena Bitcoinu by se neměla vrátit zpět pod 10 000 USD

Cena Bitcoinu byla v posledních několika měsících velmi býčí. Ve skutečnosti se obchodování naposledy pod 10 000 USD vrátilo na začátku září 2020, tj. zhruba před 7 měsíci.

Nyní jeden z nejpopulárnějších analytiků a komentátorů a známý zastánce kryptoměny, Carl ‘The Moon’ Runefelt, vysvětlil v jednom ze svých nedávných videí na YouTube důvod, proč si myslí, že cena BTC se nikdy nevrátí zpět k 10 000 USD. Alespoň pokud je historie nějakým ukazatelem, samozřejmě.

bitcoinusd_Chart
BTC / USD. Zdroj: TradingView

Jak je vidět na výše uvedeném grafu, jeden z nejsilnějších indikátorů – 200 týdenní klouzavý průměr (WMA) – se v posledních měsících neustále zvyšuje. Nyní sedí nad hranicí 10 000 USD.

Runefelt vysvětluje, že tento MA „se zdá být linií poslední podpory“.

“Hodlěři tyto úrovně brání a my je nemůžeme prolomit. Nejsme toho schopni. To znamená, že je v současné době 200 WMA na hranici 10 000 usd. Logicky to tedy znamená, že cena bitcoinu už nikdy nemůže pod tuto úroveň klesnout“

Vzestupná historie bitcoinů

Při pohledu na výše uvedený graf z Bitstampu můžeme jasně vidět, že cena BTC dlouhodobě směřuje nahoru a nedošlo k bodu, kdy by 200 WMA byl na sestupném svahu.

Bylo několik pokusů o proražení 200 WMA, ale všechny byly nakonec neúspěšné. Dokonce ani v březnu 2020, kdy se cena zhroutila během globální pandemie vyvolané Covidem, Bitcoin nakonec neuzavřel týdenní svíci pod 200 WMA.

Další dvě příležitosti, kdy cena klesla na tuto úroveň, byly v srpnu 2015, kdy jsme mohli vidět slavnou „kapitulační svíčku“, kdy cena BTC provedla poslední ponor pod 200 USD a následně vystřelila v roce 2017 vzhůru. Druhou příležitostí byla spodní část býčího trhu v prosinci 2018.

Závěr

Bitcoinový trh je obecně cyklický. Jedná se o zcela psychologický jev, kdy trh prochází různými fázemi, které nakonec vedou k cyklům. Věci se samozřejmě mohou změnit, ale je zde klíčový předpoklad, že Bitcoin roste oproti USD.

V poslední době Bitcoin získává opět na síle po tlaku na 54K USD, po pozoruhodné korekci a několika dnech nerozhodnosti. Jeho celková tržní kapitalizace v době psaní tohoto článku činí více než 1 bilion $, což je rozhodně obrovský milník, který je třeba vzít také v úvahu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Fantom

Super článek v době bull runu. Mnoho lidí si vůbec nedokáže představit pád pod 20k natož pod 10k. S názorem se dá určitě souhlasit, jen bych zdůraznil že se jedná o týdenní svíčku, tedy např. denní svíčka by jako anomálie ještě pod 10k uzavřít mohla.

Petr 2

Nikdy 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 tak to si vyfotím .
Před 3 lety říkali že už se nikdy nedostane nad 20k 🤣🤣🤣
Tyhle hesla mám fakt rád .

Reklama: