[ANALÝZA] Nezastavitelný Bitcoin – Kam až může vyrůst?

0
(0)
IX..
IX..https://ixtrading.live
Technický analytik, trader od roku 2000/01 Tvůrce a zakladatel projektu IXtrading - výuka institucionální TA, psychologie a disciplína, ochrana investic..

Od poslední analýzy zde na Kryptomagazinu ze dne 11. května se toho celkem dost změnilo a trh dokonce postupně překonal i můj “opatrný” předpoklad. Nejen že trh skutečně dosáhl a retestoval neckline korekce, on ji dokonce přesvědčivým způsobem prorazil. Hlavně že se “hejtilo”. No a dnes..?? Pojďme na to..

Situace na grafu 6H Bitstamp

Graf 6H Bitstamp, TA nastavení od IXtrading.live .. Zdroj: Trading11.com

Jak v úvodu píšu, trh zcela přesvědčivě prorazil nad Neckline korekce. Tento průraz je potvrzený na denním grafu, prorazil již i týden a nyní se čeká na průraz měsíce. Pokud by současný měsíc za dva dny uzavíral na současných hladinách, k průrazu dojde..

Je to ale stále otevřený. Na týdnu může ještě dojít k tomu, že současná weekly svíce se vrátí pod neckline a tím průraz vyruší. To proto, že průrazový týden byl ten poslední. Přesto v neděli kurz prorazil nad týdenní hladiny 8226 $ a potvrdil tak další růst..

Každopádně tím chci říct toto

Pokud se skutečně už potvrdí i průraz na měsíční svíci a povedlo se dostat nad hladinu 9242 $, bude to oficiálně ukončení korekce bublinového růstu z roku 2017.

Toto ale neznamená, že cena nemůže klesnout. Může! Ovšem trh již nebude rokem 2017 nijak vázaný a pojede nový cyklus vývoje v závislosti na aktuálním dění. To zní dobře ne?!

Může vás zajímat: Analýza BTC a LTC – jak to vidí trader René?

Supporty a rezistence

Rezistencemi se nemá moc smysl zaobírat. Asi nejpodstatnější je 9242 $ a pak při jejím průrazu 10314 $. To jsou nejklíčovější hladiny v nejbližším vývoji. Nejbližší je denní 8904 $ a o kulaté 9000 $ asi není třeba mluvit..

Celý trh vyhrožuje korekcí a hlavně na ni čeká. Každopádně směrem dolu jako supporty EMA hladiny, dále pak 8226 a kulatá 8000 $. Na konec tedy měsíční 7725 $ o které se původně uvažovalo jako o CLOSE hladině současného měsíce. Tam je pak podpora Neckline korekce. Například současný pokles zastavila nenápadná daily hladina 8427 $.

Přesto by v budoucnu mělo dojít na retest hladiny 8226 $.

Líbí se vám tato analýza? Téměř denně najdeme mé postřehy z trhu na webu Trading11.com, případně se můžete přidat do mé IXtrading akademie.

Nedávno jsem obhajoval

Relativně nedávno jsem obhajoval, proč trh po technické stránce nemusí jít pod cenu 6000$. Trh sice ten prostor má, dokonce až po základní růstovou tendenci od LOW trhu (zelená růstová trendline..) na jejíž retest by také mohlo v budoucnu dojít. Ovšem záleží kdy a na jaké ceně. Toto prostě nespěchá..

Nicméně abych se dostal k myšlence. Vznikl tento obrázek:

Ukázka zdůvodnění, obr. ze dne 13.05.19 Zdroj: IXtrading.live

Na obrázku jsou patrné vyznačené zóny konsolidací a růstu. Jak lze vidět, ať už v minulosti nebo v současnosti jsou hladiny zkonsolidované (červené růst, zelené konsolidace..). Tento obrázek vlastně vysvětluje, proč došlo nyní na tak snadný průraz dlouhodobé S/R hladiny v okolí 6000 $ a v podstatě celého pásma – trh již měl splněno.

Je to tedy pro mě jeden z argumentů, proč už v podstatě nemusíme jít ani pod 7000 $. K tomu si vzpomeňme na to, co jsem posledně říkal o psychologii a jsme doma.

Závěrem

Skutečně dále počítám s postupným růstem. I když očekávám korekci, předpokládám ji až od hladiny v pásmu mezi 11200 – 11800 $ s poklesem k hladině 8000 $. PŘIBLIŽNĚ!!! Nelze v podstatě přesně určit kde a jak bude trh reagovat.

Technická analýza nám dává pouze přehled o podstatných hladinách a trader se pak jen přizpůsobuje reakcím trhu na těchto hladinách. Neznamená, že když je tam support, že jej trh nemůže prorazit.

Naopak takový průraz nám hodně napoví.

Predikce jsou pak můj osobní názor na vývoj trhu, ve kterých je započítáno mnoho faktorů nejen technických, ale především psychologických a fundamentálních. Dále pak sentiment a zájmy “mocných”.. To vše promítám do svých predikcí a výsledkem jsou “IXovi” vlnky.

Ovšem nelze to brát jako neměnný fakt, prostě situace na trhu se může kdykoliv změnit. To už nám ale v průběhu prozrazují reakce trhu na klíčových hladinách, jak píšu výše.


Autorem této analýzy je IX.. z projektu IXtrading Akademie – výuka institucionální strategie a psychologie. Důraz na disciplínu a osobní psychologii. Správné značení Technické analýzy a její čtení..

Tato analýza je pouze orientační a neslouží jako doporučení k nákupu či prodeji.. Situace na trhu se kdykoliv může změnit. Spekulativní obchody na krypto trzích jsou velmi rizikové !!


Disclaimer: Tento článek je chráněný copyrightem. Jakékoliv zneužití (např. kopírování) je trestné! Uveřejněné informace jsou autorským dílem a bez souhlasu autora není další šíření tohoto materiálu povoleno.

Co číst dále?

[POKUS] Co si umělá inteligence myslí o kryptoměnách? Tento článek byl vygenerován pomocí AI – v EN

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Astalavista

Hlavně že se „hejtilo“.—- no a co? Stacilo malo a ostatne stale staci, a bude vse jinak

HonzaIT

Díky za analýzu 🙂

pietro

Skvělá analýza. To se mi líbí. Maximální nahuštění informací. Žádné zbytečné kecy kolem.. 🙂 Díky.

k 001

nejdříve všude píšete hovna tipu dumpneme pod 3 K téměř na 100% kde má být hladina dna mezi 1 800 usd a níže tyhle sračky tlačili lidem půl roku do palic a najednou se všichni můžou posrat jak jsou chytří z análem kde to až vyletí či padne přitom ví totální hovno ale hlavně že si účtují od ovcí za to prachy .

pietro

Pane k 001, kolik jste zaplatil za přečtení téhle analýzy?

Jindra

Holt nadávají ti, co nekoupili na dnu, protože čekali ještě hlubší dno. Taky jsem zaváhal. Ale co se dá dělat. Jistý je, že nikdo neví nic pořádně a jen odhaduje. Proto si neplatím analýzy, protože když jsem to dřív dělal, tak mi to stejně nepomohlo. Trh šel vždy jinak, než jsem se chvíli před tím dočetl.

Blanicky

Kdo sleduje IXe dlouhodobě, nakoupil nejvíce mezi 3-4k ?

spot_img