18. 9. 2023 Analýza – Býčí týdenní svíce pro bitcoin, cíl 31 500 USD je aktuální

4.4
(12)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin zakončil další týden, což je právě událost, na kterou jsme tolik čekali. Proč? Protože kurz bitcoinu během týdne plněji otestoval supportní pásmo okolo 25 000 USD. A týdenní close dopadlo přesně tak, jak býci potřebovali. Což si za okamžik ukážeme na cenovém grafu. Je proto cenový cíl na 31 500 USD pořád aktuální?

Úrokové sazby nemusí jít dolů ještě po několik let

Úrokové sazby jsou samy o sobě docela věda. Vlastně ne, je to spíše astrologie, protože pochopit pozadí průběhu sazeb, není až tolik komplikované. Chce to doslova jen přečíst několik knih. Pro každého investora je každopádně vývoj úroků jedno z nejdůležitějších témat. Porostou sazby? Pokud ano, jak dlouho a jak moc? Kdy začnou klesat? Zřejmě nejčastější otázky, se kterými se setkáte.

Už jsme si mnohokrát ukázaly, že základní úroková sazba většinou začala klesat vždy ve chvíli, kdy se v ekonomice nebo finančním trhu cosi „rozbilo“. Proto předpokládáme, že to tentokrát jiné nebude. Když se právě podíváme do minulosti, před miléniem se u terminal rate úrovní základní sazba v průměru držela 3,5 měsíce. Než došlo k tzv. pivotu.

Terminal rate je mediánová hodnota z tzv. dot plot diagramu, který Fed zveřejňuje ve svých ekonomických projekcích. Nejde ovšem o konstantní hodnotu. V čase se mění, jak jednotliví členové Fedu mění svůj výhled ohledně růstu úrokových sazeb. 
Základní úroková sazba v USA a jejich začátek poklesu
Základní úroková sazba v USA a jejich začátek poklesu

Po přelomu milénia se ovšem doba čekání před otočkou markantně prodloužila. A v současnosti je situace ještě více komplikovaná, protože máme velkým problém s inflací. Inflace je totiž vskutku volatilní faktor. A terminal rate se právě odvíjí od inflačního vývoje. Všimněte si, že v 70. letech probíhal vývoj dost chaoticky. V řečeném období je vícero potenciálních vrcholů, po kterých následoval nový spike. Tím chci říct, že se klidně může stát, že zůstaneme u jedné terminal rate úrovně třeba několik měsíců. A poté přijde nový růst úroků.

Co to pro nás znamená? Že je rozumné být u investování spíše defenzivní. Alespoň to je můj názor. Vyhledávat spíše dividendové akcie (hodnotové) než růstové akcie. Prostě si vybírat sektory, které jsou odolné vůči ekonomickým recesím a ekonomickým krizím.

Bitcoin mají pod kontrolou býci

Ve středu jsem říkal, že potřebujeme zakončení týdne v podobě býčí svíce, která nás nasměruje na vyšší cenové úrovně. A to se i vyplnilo, protože v grafu se objevil pin bar. Není to úplně ideální pin bar, ale u těch svíčkových formací není nikdy nic dokonalého. Osobně čerstvě zavřenou svíci lze určitě považovat za býčí signál a to nám stačí.

Všimněte si, že týdenní svíce je téměř totožná s tou, která se nám vytvořila po půlce června. Poté vskutku rychle následoval impulsní růst ceny bitcoinu. Až k cenám okolo 30 000 USD. A myslím si, že není nereálné, aby se tento vývoj nezopakoval.

Prvně však musí kurz bitcoinu překonat 200týdenní klouzavý průměr. A to nemusí být úplně jednoduché. Další překážkou je 100týdenní klouzavý průměr a rezistence okolo 30 000 USD. Zkrátka je těch překážek skutečně dost. Nicméně těch 31 500 USD by se vyplatilo otestovat. A nemyslím si, že je to nereálný scénář. Jsem však velmi skeptický vůči tomu, že kurz bitcoinu prorazí výše. S tím se ale nijak netajím. Mohu se logicky mýlit.

Závěrem: 31 500 USD je aktuální cíl

Osobně odhaduji, že bitcoin brzy těch 31 500 USD otestuje. Vycházím hlavně z toho, že nás ve středu čeká kromě zasedání Fed i ekonomická projekce, kde bude právě aktualizovaný terminal rate. Jestli americká centrální banka nezvýší úrokovou sazbu a terminal rate se nezvýší, bitcoin může snadnou pumpnout.

Nelze přirozeně vyloučit, že k růstu nedojde předem. Nicméně ta středa je ideální událostí, která může zafungovat jako stimul.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Michal Vnučko
Hodnocení článku :
     

Sleduji Vaše analýzy a jsou velmi dobre, kladete vzdy důraz na makro,které je ted , jak sám říkáte velmi spatne, velmi spatne, což sám zdraznujete q najednou po jedné týdenní uzávěrce už vidíte cíl 31000, to je předčasně, taky srovnání s červnovém hypem není na místě. V červnu táhll růst us trh dnes Asie a během us obchodování došlo během 15 minut k silnému zamítnutí. ( nevím, co za tím stojí, zda to, že se dnešním týdnem mají začít prodávat aktiva ftx nebo zpráva o tom, že sec trvá na kontrole / blokaci aktiv binance. Nevím,,zda jste zaregistrovali článek z minulého týdne kdy senátor Brown za Ohio, který je předsedou bankovního výboru Kongresu vyzval us 9rgqny tj sec aby postupovali vůči kryptu s nejvyšší možnou razanci. To samozřejmě znamená malou pravděpodobnost schválení spotoveho etf. Všechny rádoby incemtivy pro butcoin za poslední 4 měsíce se týkaly pouze informací spolkových etf. Ale to mi přijde znacne nadprezentovane a tyhle info se vždy (náhodně?) Objevily když se btc začal propadat. Makro a sec je nyní tak děsně a krypto tlktere nenese zadny fixni rak rizikové , že 8 zaryti hodleri raději dají peníze na úrok s nula rizikem. Jak jste psal nedávno, počkám si na lepší ceny ,a nyní v růst nevěřím, není to riziko ale hazard.

spot_img