Analýza: Bitcoin roste a cíl je 48 000 dolarů. Zasedání Fed. Pád čínského Evergrande jako varování

4.6
(9)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin více jak týden posiluje a jeho cena se čerstvě vyšplhala až nad 42 000 dolarů. Nyní se bitcoin obchoduje nad 43 000 dolarů. Tím se vyplňuje scénář, který spočíval v pullbacku a dalšího otestování klíčové rezistence, která se nachází kolem 48 000 dolarů. Samotný pullback ovšem neznamená, že překonáme roční vrchol. Jdeme si akorát pro druhé otestování a poté se uvidí, však to znáte.

Bitcoinu hodně pomohlo, stejně jako technologickému akciovému trhu, pokles výnosů u federálních dluhopisů. Delší tržní úrokové sazby mají prostě na bitcoin stejně velký vliv jako na technologický sektor. Pokud se nepletu, kdysi jsem to již zmiňoval.

Předběžně plánujeme pro fanoušky a podporovatele kryptomagazínu: pivo, meetup nebo malou konferenci dne 22.3 v Praze, dorazili byste?

Má poslední video analýza

Pád největšího čínského developera Evergrande

S nynější tržní situací na bitcoinu to vyloženě přímo nesouvisí, ale podle mého názoru by o tom každý investor měl mít povědomí. Snad vám neuniklo, že největší čínská developerská společnosti Evergrande měla už poměrně dlouhou dobu problémy. Dal ose tedy teoreticky spekulovat na to, že se z toho vyhrabou. Osud společnosti byl ovšem zpečetěn, když soud nařídil její nucenou likvidaci.

Někteří analytici a ekonomové ihned varovali, že to bude mít negativní důsledky pro akciový trh. Teoreticky pro celý finanční trh. Já si to nemyslím, protože pokud to negativní vliv mělo, je to dávno v trhu propsáno. Vědělo se, že s Evergrande je nejspíš konec. Nám však z toho plyne ponaučení.

Není rozumné být hamižný a snažit se nakupovat něco, co je zrovna trendy. Akcie Evergrande se těšily z obrovského zájmu ze strany investorů a pak se ukázalo, že jde o další investiční bublinu. Nakonec se projevilo, že společnost je na tom velmi špatně.

Takových splasklých bublin bylo v historii hodně a ještě nás spoustu takových čeká. Proto je třeba přemýšlet nad tím, do čeho investujete své vydělané peníze. Jde o tu obecnou investiční filozofii, která spočívá v tom, abyste byli vždy jeden krok před drtivou většinou retailových investorů. A podle mého názoru to není o vrozené inteligenci. Spíše o základní disciplíně a chuti se vzdělávat. Historie nám totiž dokazuje, že retail je nepoučitelný. Což je dobře, protože na tom můžete vydělat.

Cena bitcoinu zřejmě vzroste do blízkosti 48 000 dolarů

Cena bitcoinu nyní postupuje na vyšší ceny, což není až tak překvapující. Vzhledem k poslední ukončené týdenní svíci, která má podobu pin baru. Jak jsem zmiňoval ve video analýze z neděle, jakmile v grafu získáme býčí svíci s knotem na supportu, pravděpodobnost růstu je opravdu velká. Zároveň to sedělo do odhadu, že nás čeká pullback k rezistenci, která se nachází kolem 48 000 dolarů. Osobně jsem si však myslel, že k němu dojde dříve. Evidentně trh potřeboval mnohem silnější úroveň pro odraz. Respektive si trh chtěl dojít pro velkou likviditu, která na 38 000 dolarech zřejmě byla.

Pořád však platí, že se může zopakovat podobný vývoj jako na konci roku 2021. I tehdy se po padající hvězdě vytvořila svíce s „opačným znaménkem“. Cena bitcoinu tehdy i vytvořila nové historické maximum a až poté nastal obrat. Nyní je proto situace snadná v tom, že stačí počkat, až se cena vrátí do blízkosti 48 000 dolarů, kde počítám s reakcí.

Jestli se povede průlom rezistence, je to logicky výborný signál pro býky. Jestli se však zopakuje nedávný nezdar, zvýší se tím šance pro obrat ve vývoji. Polopaticky řečeno, když zde uvidíme opětovně velké prodeje, někdo silný si zřejmě brání své krátké pozice. Ještě jednou, opakované velké prodeje naznačují, že cena výš nepůjde. Stejnou logiku bychom aplikovali i při opakovaných výkupech supportu.

Podotýkám ovšem, že rostoucí trend stále platí. V tomto ohledu nedochází k žádné změně. Nicméně tu máme silný signál, že je oslaben.

Pro úplnost ještě přidávám denní graf bitcoinu, kde se před týdnem vytvořila svíce v podobě pin baru. Poté se zmíněný pin bar potvrdil pin barem na týdenním grafu. Příkladná ukázka toho, jak jednotlivé časové rámce na sebe navazují.

Závěrem: Fed má zítra zasedání

Musím ještě připomenout, že zítra má Federální rezervní systém první zasedání v letošním roce. S největší pravděpodobností nebude jejich rozhodnutí nijak závratné, ale mohou zaznít informace, které velkou měrou ovlivní očekávání. Trhy jsou od posledního zasedání velmi optimistické, takže je šance, že se centrální banka pokusí přehnaný optimismus korigovat.

Jak máme ve zvyku, zítra se s Adamem a Matějem sejdeme a budeme událost streamovat na Kryptomagazin TV. Takže určitě přijďte.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Darth Karel

Díky za analýzu

spot_img