[Analýza] Bitcoin, Ethereum, Ripple – přichází konec downtrendu?

0
(0)

Brzy za sebou budeme mít první kvartál 2018 a je načase zhodnotit, jak si dosud vedeme. Na první pohled možná situace vypadá beznadějně, ale skutečnost je, jako vždy, mnohem složitější. Kapitalizace trhu již nějaký čas stagnuje a kryptoměny začínají vykazovat známky růstu.

Disclaimer: Při psaní tohoto článku jsme použili analýzy z naší nové stránky trading11.com. Pokud máte zájem o profesionální analýzy kryptoměn, přihlaste se k odběru notifikací (návod najdete zde). Tento text nelze považovat za finanční poradenství. Každý je sám zodpovědný za své obchody.

Jak je na tom Bitcoin?

Bitcoin se momentálně nachází v zajímavé situaci. Navzdory očekávání se vydal přesně opačným směrem a momentálně posiluje. V posledních dnech koketuje s cenou 9000 $. Nad ní však najdeme rezistance (9100 $ a 9400 $) a trhu se nad ně moc nechce.

Faktem je, že podle technické analýzy jsme stále v downtrendu. To znamená, že graf vykresluje sérii stále nižších lokálních maxim a minim. Pokles na hodnotu 6000 $ je stále ještě ve hře, i když každým dnem se zdá méně a méně pravděpodobný.

Downtrend však dosud prolomen nebyl. Měli bychom si tedy při nákupech dávat pozor. Kurz se může kdykoliv zvrátit.

Situace je velmi dobře popsána v této analýze:

24.03.18 Technická analýza BTC/USD – Dolů se tomu vážně nechce, od IX..

Ethereum v sevření trhu

Druhá největší kryptoměna se již několik týdnů pohybuje v rozmezí 450 – 680 $. V okolí těchto hodnot se totiž nachází silný support / rezistance a trh zatím nebyl schopen udělat rozhodující přechod přes jednu z těchto úrovní. Momentálně jsme někde uprostřed a vypadá to velmi nerozhodně.

V případě, že bychom prorazily přes support, může cena jednoho coin klesnout až pod 300 $. Ether je však silně navázán na Bitcoin a pokud zavelí UP, tak se určitě vyšplhá k rezistanci.

Další informace o situaci, v níž se Ethereum nachází, najdete zde:

21.03.2018 Analýza , souhrn výsledků vs. předchozí predikce

Ripple stále na vážkách

Ripple v poslední době přešlapuje na místě. Graf nám vylíčil formaci Head and Shoulders, která signalizuje růst, ale tento token se moc k růstu nemá. Nejdůležitější je momentálně návrat k neckline 0,715 $. Tento pohyb by měl následovat další postup až k hodnotám v okolí 1 $.

Ripple třeba sledovat. Vstup je nyní poměrně riskantní, protože celý trh je stále v downtrendu a jakýkoliv pohyb směrem nahoru je pouze korekcí.

Pro více informací si můžete prohlédnout analýzu XRP / USD:

24.03.18  Technická analýza XRP/USD – Ripple přešlapuje na místě

Další altcoiny

Na trading11.com se zaměřujeme i na další altcoiny. Sledujeme Litecoin, Monero, Zcash, nedávno jsme vydali varování před koupí kryptoměny Cardano… Analýzy na trading11.com dělají profesionálové a poskytujeme je zdarma každému fanouškovi kryptoměn.

Pokud máte zájem o obchodování, připravili jsme pro vás obrovské množství článků o tradingu. Seznámíte se tam s různými obchodními strategiemi, formacemi na svíčkovém grafu a indikátory. Celý projekt pořádně funguje necelé dva týdny a budeme rádi, pokud si podíváte, co se nám za ten čas podařilo vykouzlit.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Peppa

“V případě, že bychom prorazily”?

Mužský rod má přednost!

spot_img