Analytik: Bitcoin je nyní ve „zlaté akumulační zóně“ po 20% propadu

4.3
(10)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Dnes vyprší bitcoinové opce za 1,3 mld. USD • Libra od Facebooku prý už v lednu 2021 • a další zprávy

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...

[Večerní souhrn článků] • Austrálie a Singapur zavedly digitální přeshraniční proces pomocí blockchainu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

V nedávném článku jsme si představili 3 důvody, proč by cena Bitcoinu mohla klesnout pod support v oblasi 10 tisíc dolarů. Nyní přinášíme opačný názor, za kterým stojí analytik společnosti Phi-Deltalytics. Ten tvrdí, že nyní může být nejlepší čas na doplnění pozic.

Analytik říká, že je zlatý čas akumulace BTC

Podle analytiků společnosti Phi-Deltalytics může být nejlepší čas, aby obchodníci na trhu s BTC doplnili své pozice. Po 20% korekci Bitcoin sedí na supportu, který je současně silným psychologickým levelem. Analytik pak doslova uvádí, že Bitcoin se právě nachází ve „zlaté akumulační zóně.“

Odvolává se přitom na řadu fundamentálních a technických katalyzátorů, které by mohly cenu nejsilnější kryptoměny vytlačit výše.

Proč to poroste?

Důvodů, proč analytik Phi-Deltalytics věří, že cena Bitcoinu půjde v nejbližší budoucnosti nahoru, je hned několik. Uvedl, že se pár BTC / USD obchoduje pod „nákupní cenou aktivní obchodní skupiny“. Tím analytik myslí, že by nyní většina obchodníků s největší pravděpodobností prodala své bitcoiny se ztrátou, což by podle něj mělo vést ke snížení nabídky.

Dalším důvodem je zastavení medvědího tahu na silném supportu. Komentáře přišly poté, co se BTC propadl o více než 20 % ze svého meziročního maxima v úrovni bezmála 12 500 USD. 20procentní korekce však přišla současně s podobným poklesem na amerických trzích s akciemi a zlatem, což současně přináší obavy, že pokud bude propad na těchto trzích pokračovat, může padat i Bitcoin.

Hashrate a těžba

Dalším z argumentů pro růst je zotavení jak bitcoinové hashrate, tak současně i obtížnosti těžby. Kromě toho prý již máme za sebou kapitulaci těžařů.

„S kapitálizací těžařů, která historicky značila dna trhu, je to býčí dlouhodobé znamení,“ napsal analytik Phi.

Dodává pak, že trh bitcoinových futures nyní opakuje svůj fraktál z března 2020. Tehdejší „směšné“ množství long pozic otevřených na 7 800 $ vedlo k „Long Squeeze.“ Nyní se podle něj podobá expozice vyskytla na úrovni 11 300 $, kde také došlo k velkému počtu likvidací longů.

„V současné době je trh s pákou přehnaně medvědí,“ uvedl s tím, že to pravděpodobně povede k likvidaci shortů při pohybu nahoru.

Graf BTC analytiků společnosti Phi Deltalytics (zdroj: TradingView)

Tip: 08.09.20 Technická analýza BTC/USD – Vyplnění gapu a pak rally?

Závěr

Analytik dále uvedl, že závazek FEDu zvýšit inflaci nad svůj ideální cíl 2 % udrží investory v dychtivé náladě nakupovat Bitcoin, a to kvůli jeho zajišťovacím vlastnostem. Rozhodně však před jakýmkoli rozhodnutím proveďte vlastní analýzu a průzkum.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Zásadně nedoporučujeme stavět svá obchodní a investiční rozhodnutí pouze na článku či videu, ať už z Kryptomagazínu.cz, či z jiného zdroje. Vždy je lepší neobchodovat vůbec, než na základě jednostranných či omezených informací.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře