Analytici předpovídají dolarovou zkázu

2.7
(88)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Bitcoin v posledních několika týdnech neúnavně roste a analytici tak začínají spekulovat nad tím, jak moc by Bitcoin mohl ohrozit samotný americký dolar.

Býčí Bitcoin

Bitcoin se v posledních týdnech předvádí takovým stylem, že se téměř každý druhý den dotýká nového ročního maxima. Nejdůležitější kryptoměna světa dokonce překonala své cenové maximum z roku 2018.

Analytici z amerického finančního sektoru se tak s rostoucí cenou Bitcoinu domnívají, že dolar by měl během stále probíhajících voleb prezidenta klesnout níže. Se zvolením Joe Bidena by měl jít americký dolar dolů. Hlavní investiční analytici David Bailin a Steven Wieting z Citi Private Bank uvedli:

„Vítězství pro nově zvoleného prezidenta Joe Bidena znamená návrat ke konvenční správě věcí veřejných. To povede k zásadnímu posunu ve způsobu provádění zahraniční politiky. Tok peněz na rozvíjející se trhy způsobí hodnotovou migraci z amerického dolaru do zahraničních aktiv.“

Index amerického dolaru vůči cizím měnám v předminulém týdnu poklesl o 1,92 procenta poté, co Biden získal náskok před americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Obavy z vysoké inflace amerického dolarů z důvodů stimulačních balíčků, které jsou přijímány díky pandemii Covid-19 optimistickým vyhlídkám také nepřidávají.

Investoři Paul Tudor Jones a Stan Druckenmiller prohlásili, že Bitcoin je ideálním zajištěním proti medvědímu výhledu amerického dolaru. Nezávislý analytik Michael van de Poppe řekl, že je zcela jasné, že se nacházíme v rané fázi nového býčího cyklu.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 16 700 USD dle KMC.

Závěr

Pokud vše půjde podle plánu, v blízké budoucnosti můžeme očekávat překonání historického maxima. Známý analytik PlanB dokonce očekává, že už v roce 2021 se dotkneme hodnoty 100 000 USD za jednu minci BTC. Více se dozvíte v našich pravidelných technických analýzách.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.7 / 5. Počet hlasujících 88

Buď první kdo článek ohodnotí

17 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: