Američtí regulátoři varují banky před obchodování s kryptoměnami

5
(2)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Američtí regulátoři ve společném prohlášení varují místní banky před riziky spojené s obchodováním kryptoměn. Odkazují se na rok 2022, který byl pro kryptoměnový průmysl bolestivý. Co dalšího se uvádí ve společném prohlášení amerických regulačních orgánů?

Američtí regulátoři varují před kryptoměnami

Federální rezervní systém (Fed), FDIC a OCC před nedávnem vydaly před nedávnem společné prohlášení, ve kterém varují domácí bankovní a další finanční instituce před vstupem do světa kryptoměn.

Američtí regulátoři ve svém prohlášení zdůrazňují rizika spojená s kryptoměnovým průmyslem a radí tak, aby byly banky a další společnosti opatrné při obchodování s kryptoměnami. Finanční instituce by se podle oficiálního prohlášení mohly stát snadných terčem podvodů nebo by se mohly zapojit do krachujících projektů. Banky by tak mohly dojít k vážným ztrátám.

Regulátoři ze Spojených států amerických se odkazují na minulý rok 2022, který nebyl ke kryptoměnám příliš přívětivý. Důvěru značně oslabily také nedávné krachy kryptoměnových společností FTX, Celsius Network či Terraform.

Události uplynulého roku byly poznamenány významnou volatilitou a odhalením zranitelnosti v sektoru kryptoaktiv. Tyto události zdůrazňují řadu klíčových rizik spojených s kryptoaktivy a účastníky sektoru, kterých by si bankovní organizace měly být vědomy.

V oficiálním prohlášení se také uvádí, že odvětví digitálních aktiv stále postrádá vyspělost a robustnost. Regulátoři také uvádějí, že sektor je zranitelný vůči útokům hackerů a některé altcoiny mohou být dokonce spojovány s nelegální činností.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 16 854 USD dle KMC.

Závěr

Jak vidíte budoucí vývoj kryptoměn vy? Jaký máte názor na regulace kryptoměnového odvětví? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů nebo na naše sociální sítě. Celé prohlášení amerických regulačních orgánů si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img