Americký senátor a bitcoinový hater obviněn z úplatkářství a korupce

4.5
(2)

Senátor Spojených států, Bob Menendez, dlouholetý nepřítel bitcoinu (BTC) a dalších kryptoměn, byl obviněn z úplatkářství a korupce.

Senátor a jeho manželka Nadine Menendezová jsou obviněni z přijetí úplatků v hodnotě “stovek tisíc dolarů” výměnou za využití senátorského vlivu k obohacení tří podnikatelů z New Jersey a ve prospěch egyptské vlády.

V obžalobě podané u federálního soudu na Manhattanu a zveřejněné v pátek se uvádí, že manželé přijímali úplatky (přinejmenším) v letech 2018 až 2022. V případě odsouzení hrozí Menendezovi až 20 let vězení.

Menendez sloužil jako americký senátor za New Jersey od roku 2006. Jako nejvyšší demokrat v senátním výboru pro zahraniční vztahy měl vliv na zahraniční politiku USA, včetně Ruska, Číny a Blízkého východu. Devětašedesátiletý senátor, syn kubánských přistěhovalců, je také aktivní v otázkách imigrace.

Menendez jako kritik kryptoměn

V kryptoměnových kruzích je Menendez celkem dobře znám. Zejména pak jako spoluautor legislativy (ASEC) ke zmírnění potenciálních rizik spojených s přijetím bitcoinu jako zákonného platidla v Salvadoru. Dokument zmiňoval rizika pro kybernetickou bezpečnost, ekonomickou stabilitu a demokratickou správu v Salvadoru”.

Zajímavé je, že Mendez ke skrytí svých nekalých zisků používal tradičnější prostředky. To je trochu v rozporu s jeho historickým pohledem na Bitcoin. Kontroverzní senátor napsal v roce 2017 dopis adresovaný FinCEN (úřad ministerstva financí pro postihování finanční kriminalit). V něm tvrdil, že “anonymní povaha transakcí s Bitcoinem” činí z tohoto aktiva “ideální volbu pro zločince”.

Závěr

Není to poprvé, co je Menendez obviněn z trestného činu. Již v roce 2015 byl obžalován ze spiknutí a braní úplatku, když údajně přijal luxusní dovolenou od bohatého očního lékaře z Floridy.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img