Americká společnost se uchýlí k využití uhelného odpadu z těžby bitcoinů

3
(2)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Obrovské množství energie potřebné k těžbě bitcoinu vyvolalo debatu o tom, zda energie potřebná k vytvoření digitální komodity stojí za potenciální ekologické problémy, jež jsou s tím spojené.

Na druhou stranu jedna konkrétní společnost v západní Pensylvánii tvrdí, že objevila metodu, jak uvést do provozu těžbu kryptoměn tak, aby se zároveň vyčistila jejich čtvrť, uvádí zpráva agentury Reuters.

Pomocí odpadu z přes deset let starých uhelných elektráren generuje Stronghold Digital Mining (NASDAQ: SDIG) energii, která provozuje stovky superpočítačů, které se zabývají těžbou bitcoinů.

Generální ředitel Stronghold Greg Beard uvedl:

„Samotná těžební síť bitcoinů je největší decentralizovanou počítačovou sítí na světě a je energeticky hladová, takže společné umístění těžby bitcoinů a elektrárny dává velký smysl.“

Jak se odpad využívá k těžbě bitcoinů?

Vedlejším produktem spalování uhlí za účelem výroby energie zůstává uhelný popel, který má potenciál unikat do podzemních vod a poškozovat toky, protože obsahuje těžké kovy, které jsou považovány za karcinogenní.

Uhelný popel je shromažďován ze sousedního dolu a dále využit v továrně na zpracování odpadního uhlí, kterou vlastní a provozuje společnost Stronghold. Poté je uhelný popel oddělen od zbytku odpadu a rozdrcen před odesláním do kotelny, kde se spálí, aby se vytvořila energie, která se používá k zajištění těžby bitcoinů.

„Myslím, že toto je perfektní místo pro kryptoměny.“

Prohlásil Bill Spence, spolupředseda Stronghold Digital Mining.

Těžba bitcoinů

K vytvoření bitcoinu se používá metoda známá jako těžba. Těžba vyžaduje, aby počítače řešily složité hádanky výměnou za virtuální měnu, která se vydává ve formě bitcoinu. Napájení těchto strojů spotřebovává značné množství energie.

Čím dál více jednotlivců těží bitcoiny pomocí nekonvenčních metod, protože digitální aktivum roste na popularitě. Konkrétně jeden krypto nadšenec nedávno postavil 6kW solární zařízení na těžbu bitcoinů.

Jinde se loni jedna historická newyorská elektrárna uchýlila k těžbě bitcoinu s přebytečnou energií, místo aby jej prodala.

Závěr

Navzdory kontroverzím kolem spotřeby energie bitcoinu a jeho vlivu na životní prostředí, byly odhaleny informace ze studie zveřejněné 25. ledna 2022, která uvádí, že BTC představoval v roce 2021 pouhých 0,08 % světových emisí oxidu uhličitého (CO2), což znamená, že diskutované body se zdají být nadhodnocené.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img