Amelie Arras, cestovatelka platící pouze v Bitcoinech

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Pokud jste ještě neslyšeli jméno Amelie Arras, vyhledejte si ji, protože jde o cestovatelku, která reprezentovala Bitcoin a další kryptoměny již ve dvou závodech Payments Race. 

Payments Race

Závod Payments Race je speciální závod, ve kterém musí účastník cestovat z bodu A do bodu B s použitím jediného způsobu platby. Účastník nesmí používat žádnou jinou formální platbu. Takže pokud je účastníkovi přidělen jako způsob platby Bitcoin, může během závodu používat pouze Bitcoin. Závodí se mezi těmito formami plateb: hotovost, karty, mobilní peněženky, kryptoměny a zlato.

Vítězství v Severní Americe

Amelie Arras si vybrala jako platební metodu kryptoměny a zvolila Bitcoin jako preferovanou kryptoměnu. Po vítězství v prvním závodě, který probíhal z Toronta do Las Vegas, se znovu pokusila o vítězství ve druhém závodě, tentokrát z Hongkongu do Singapuru.

Bitcoin v Asii

V Asii ale už nešlo vše tak hladce, jako v Severní Americe. K problémům s jazykovou bariérou a rozdílnými regulacemi v jednotlivých zemích se přidala i tou dobou klesající cena Bitcoinu. To dohromady představovalo větší překážku pro platby pomocí Bitcoinu. Výsledkem bylo čtvrté místo z pěti, hůř dopadl už jen tým, platící zlatem.

Mohlo by vás také zajímat: Přehled regulací kryptoměn ve světě

Výsledky závodu

V určitém smyslu byly výsledky tentokrát méně překvapivé: běžná platební a finanční infrastruktura v roce 2018 je postavena na mobilních telefonech a kreditních / debetních kartách za použití uznávaných národních měn s plnou podporou firemních a vládních zájmů.

Bez ohledu na jejich současnou tržní hodnotu nebo status “zdravých peněz” neexistují téměř žádné systémy, které by prováděly denní platby v oficiálně neuznaných penězích, jako jsou Bitcoiny nebo zlato. Vlády a finanční instituce běžně odrazují od jejich používání, zatímco polovičaté nebo matoucí předpisy (zejména pokud jde o daně) způsobují, že podniky mají obavu se zapojit.

Dokonce i fyzická hotovost dopadla lépe. I když je stále platným zákonným platidlem, je nemožné použít hotovost k zaplacení depositu nebo záloh za služby jako jsou lety a hotely na dálku.

Závěr

Největší překážkou pro širší akceptaci plateb v kryptoměnách je různorodá a nejasná navazující legislativa a velká volatilita jejich ceny. Nicméně je vidět, že už je možné podniknout cestu napříč několika zeměmi pouze za pomoci plateb v kryptoměnách a to i v Asii. To je pozitivní zjištění.

Jak myslíte, že by dopadl podobný závod napříč Evropou? Je už infrastruktura dostatečně rozvinutá? Máte zkušenosti s platbami pomocí kryptoměn? Dejte nám vědět v komentářích.

Zdroje:
Blockmanity.com 
Twitter Amelie Arras

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img