Akcie Nvidia po oznámení výsledků posílily nad 1 000 USD, společnost opět překonala očekávání

5
(3)

Společnost rovněž oznámila rozdělení akcií, čímž zapůsobila na investory a zvedla své ohodnocení na rekordní úroveň.

Akcie v prodlouženém obchodování vyskočily o 5,9 %, dostaly se nad psychologicky důležitou hranici tisíc dolarů a zvýšily tržní kapitalizaci o zhruba 140 miliard USD. Společnost se sídlem v kalifornské Santa Clara oznámila, že 7. června rozdělí své akcie v poměru deset ku jedné. Rovněž uvedla, že zvyšuje čtvrtletní dividendu o 150 % na 1 cent na akcii (po splitu).

Smrt, daně a rostoucí NVDA. I přes obrovská očekávání se společnost opět zvedla a splnila je,” uvedl Ryan Detrick, hlavní tržní stratég společnosti Carson Group. Zpráva o výsledcích společnosti, která je zatím hlavní událostí tohoto týdne, by mohla přispět k růstu akciového trhu, který v tomto roce zvedl indexy na rekordní hodnoty.

Tržby za Q1 meziročně vzrostly o 262 % na 26,04 miliardy dolarů a překonaly tak odhad 24,65 miliardy dolarů. Čistý zisk vzrostl o astronomických 628 % na 14,88 miliardy USD. „Poptávka po grafických procesorech je stále žhavá,” řekl Logan Purk, analytik společnosti Edward Jones. Společnost má na trhu s čipy dominantní postavení, a předpokládá se, že jí konkurence příliš neohrozí.

Tyto výsledky pravděpodobně postačí k tomu, aby nasytily choutky investorů a ujistily trh, že investice do umělé inteligence zatím nezaznamenaly útlum.

Logan Purk

V návaznosti na výsledky společnosti vzrostly akcie konkurenčních výrobců čipů souvisejících s umělou inteligencí Advanced Micro Devices a Broadcom, každá přibližně o 2 %.

Prozkoumejte akcie Nvidia na platformě XTB

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img