Akcie Coinbase (COIN) klesly pod 250 $! Krypto společnosti jdou dolů, zatímco bitcoinový pád pokračuje

0
(0)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Akcie Coinbase – COIN, ale i MARA, RIOT a další akcie související s kryptoměnami a blockchainem nadále klesají, protože Bitcoin zaznamenává krutý propad.

Akcie Coinbase jsou pod 250 $

Bitcoin se propadá dolů a tahá s sebou celý kryptomarket. Cena BTC zaznamenává nejhlubší propad od března 2020 a také altcoiny jsou hluboko v červených číslech. Pád ceny většiny kryptoměn je bearish také pro akcie související s kryptem a blockchainem, které se obchodují na tradičních finančních trzích.

Rychlý pohled na grafy ukazuje, že akcie krypto společností zrcadlily výkon Bitcoinu za posledních několik měsíců. Od svého debutu cena akcií Coinbase (COIN) neustále klesala pod přímou kótovací cenu 381 USD a později také pod referenční cenu 250 USD na současnou hodnotu cca 239 USD. 

Bitcoin tahá dolů i akcie krypto společností

Jak se dalo očekávat, akcie společností navázaných na kryptosektor, jako jsou burzy, nepředstavují příliš velkou diverzifikaci pro portfolia kryptoinvestorů. Propad akcií Coinbase se časově shodoval s aktuálně již více než 40% poklesem ceny BTC. To také způsobilo tlaky na dalších akcích souvisejících s blockchainem, včetně Riot Blockchain a Marathon Digital Holdings.

Od dubnového zalistování na burze Nasdaq se kapitalizace Coinbase snížila z maxima cca 100 miliard USD na současné ocenění 49 miliard USD. Propad se navíc soustředil kolem obav z toho, zda bude burza schopna dosáhnout budoucích očekávání zisku tváří v tvář stále rostoucímu konkurenční prostředí s novými centralizovanými a decentralizovanými hráči, kteří se objevují.

Růst konkurence

Akcie Coinbase kromě samotného propadu kryptotrhu tahá dolů také nárůst konkurenčních hráčů v oboru. Matthew Wheeler, globální vedoucí výzkumu trhu na Forex.com, nedávno upozornil na stále konkurenceschopnější prostředí, kterému nyní Coinbase čelí, zatímco se kryptoměny šíří do světa. Uvedl:

„Zatímco se Coinbase dosud mohla spolehnout na svoji výhodu prvního hráče a znalost značky, marže se budou i nadále komprimovat z konkurence jak u makléřských společností CeFi, jako jsou BlockFi, tak alternativ DeFi, jako je Uniswap.“

Závěr

Pokles akcií Coinbase by se podle některých analytiků nemusel zastavit. Generální ředitel společnosti New Constructs Davida Trainera si dokonce myslí, že cena COIN může klesnout pod 100 $. Uvedl:

„Investoři by měli očekávat, že akcie budou nadále nedosahovat dobrých výsledků, protože akcie by mohly klesnout na 100 USD nebo méně, jakmile bude zřejmé, že společnost pravděpodobně nesplní očekávání budoucího zisku zapečená do ceny akcií.“


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
E15

Shitcoin BNB se ale docela drží, škoda. Pád o 24% dneska a necelých 40% za týden. Nic moc, čekal jsem to lepší.

Poslední editace 1 rok před přes E15

Reklama: