7.12.2022 Tržní přehled pro BTC a index S&P 500 – Další pokles?

5
(2)
Ing. Adam Nemčík
Ing. Adam Nemčík
Nadšenec pro Trading, technickou analýzu a Futurologii. Zároveň predikování blízké a daleké budoucnosti. Velkou část volného času trávím studiem a čtením. K Tradingu a technické analýze jsem přičichl během studia na Vysoké škole psaním DP na téma: Možnosti predikce cen elektřiny na burze. To mě zaujalo do takové míry, že následující roky jsem prostudoval desítky knih a kurzů na téma tradingu a technické analýzy.

Vítáme Vás u středečního přehledu trhu pro Bitcoin, další kryptoměny a akciový index S&P 500. Začátek týdne přináší menší pokles kryptoměn a akciových indexů. U indexu S&P 500 došlo k razantnímu zamítnutí těsně pod downtrendovou linií. Vypadá to, že můžeme očekávat další pokles do doby, než příští týden získáme nová makroekonomická data. Nárůst dolarového indexu zanechal stopu i na Bitcoinu, který mírně klesá.

Nejvolatilnější kryptoměny za posledních 24 hodin

Dnes se Bitcoin pohybuje kolem 16 800 USD. Většina altcoinů lehce klesá v jednotkách procent. Za poslední dny neregistruji žádné významné zprávy z kryptosvěta. Předpokládám, že Bitcoin reaguje na pokles akciových indexů na začátku týdne. Akciové indexy (obzvlášť S&P 500) minulý týden nesmyslně rostli po projevu Jerome Powella, který podal neutrální až negativní výhled pro další měsíce ohledně zásahu centrální banky do úrokových sazeb.

Dolarový index a negativní scénaře pro trhy

Dolarový index naplnil očekávání z pondělního přehledu trhu. Otočil krátkodobý trend a začal stoupat zpátky po rezistenci ve formě exponenciálního klouzavého průměru EMA 200 (denní graf). Povede se mu prolomit tuto hladinu kolem 105,5 bodů?

Nabízí se 2 scénáře pro dolarový index a zároveň inverzní scénář pro akciové indexy:
1) Poklesová varianta = Otestování EMA 200 na denním grafu a další pokles dolů na nižší supportní zóny (cca 103,8 až 101,5 bodů). Pokles dolarového indexu je pozitivní pro trhy a znamenal by další růst pro akciové indexy a kryptoměny.

2) Růstová varianta = překonání rezistence EMA 200 nahoru a další nárůst dolarového indexu. Po překonání rezistence EMA 200 bychom se mohli přiblížit až “Neutrálnímu pásmu” kolem 108-109 bodů. Pro tuto variantu reprezentující zhoršující se náladu na trhu bych očekával nějaký negativní fundament pro akciové trhy. Tuto variantu hodnotím jako lehce pravděpodobnější z důvodu formování konvergence u indikátoru RSI a snahy o otočení indikátoru MACD, bude potřeba je dále sledovat.

Akciový index S&P 500 prolomil růstový klín a klesá

Akciový index S&P 500 narazil na rezistenci ve formě downtrendové linie (bílá hrubá) a postupně klesá dokonce pod klouzavý průměr EMA 200. Potvrzuje se sklesající varianta vývoje 2) resp. 3) z pondělního přehledu trhu. Včera zakončil den na 3941 bodech, za den vyklesal přibližně o – 2,1 %. Tímto pohybem se propadnul pod spodní supportní linii rostoucího klínu, který působí jako korekční struktura nahoru (žluté linie).

Zvyšuje se pravděpodobnost pro varianty poklesu akciových indexů:
2) Neutrální varianta = Vyčkávání na data příštího týdne. Trh by se mohl trh pohybovat „do strany“ kolem aktuální hladiny případně se pokusit znovu otestovat support ve formě EMA 200 (otestováno).

3) Klesající „Bearish“ varianta = Zamítnutí růstu pod downtrendovou liní a otestování supportu kolem hladiny 3750-3950 bodů. Nachází se tam zároveň klouzavý průměr EMA 55.

Bitcoin bojuje o záchranu před dalším propadem

Bitcoin se včera začal lehce propadat. V tuto chvíli se pohybujeme kolem 16 800 USD. Pokud se propadne pod 16 600 USD (invalidační hladina růstu), potvrdí se korektivní charakter struktury zformované za posledních 14 dní. Na denním grafu můžete vidět klesající zájem trhu pomocí klesajícího indikátoru MACD. Otestování rezistence kolem 19 000 USD se stává velmi málo pravděpodobné.

Obdobně jako na denním grafu indexu S&P 500 můžeme u Bitcoinu vidět prolomení růstové linie indexu RSI na čtyřhodinovém grafu. Indikátor MACD také výrazně klesá. Samotný vývoj ceny Bitcoinu zobrazuje naražení na klouzavý průměr EMA 200 (4h graf). Posledních 14 dní se Bitcoin pohybuje v rámci růstového kanálu (červené linie). Pokud klesne pod 16 600 USD, potvrdí se tato struktura jako korekční (abc, kde a:c = 1:1). To by znamenalo další pokles k supportním hladinám, možná až v zóně 13 – 11 000 USD. Zvýšená ostražitost je na místě.

Můžeme očekávat klidné svátky, případně větší propad a příležitost si koupit levnější kryptoměny “pod stromeček”?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream...

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img