5,6 miliardy dolarů bylo zlikvidováno napříč burzami během propadu ceny Bitcoinu na 46 tisíc dolarů!

5
(3)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Během včerejšího pádu, kdy Bitcoin spadl o více než 18 % za 24 hodin, bylo napříč kryptoburzami zlikvidováno extrémní množství trading pozic.

5,6 miliardy dolarů bylo zlikvidováno

Včera se v jednu chvíli Bitcoin odklonil o 10 877 $ ze své otevírací ceny. A jak víte, byl to propad směrem dolů a s ním i příchod druhé výraznější korekce od začátku tohoto roku. Pro zajímavost – tento údaj doposud dosahoval průměrného rozsahu 3 765 USD ročně, což však vzhledem k rostoucí dolarové hodnotě BTC není srovnání s příliš velkou vypovídací hodnotou. Zůstaňme raději u procent, přičemž cca 19 % rozhodně není neobvyklá hodnota na poměry Bitcoinu.

Nicméně tradery tento pohyb přesto vyvedl z míry a v některých případech i vyhodil z pozic, přičemž se opět ukázalo nebezpečí pákového tradingu v plné kráse. Data z Bybt ukazují, že bylo zlikvidováno 5,64 miliardy USD na 645 278 pozicích na burzách.

Zdroj: Bybt

Krvavé pondělí?

Beincrypto uvádí, že „cenová rutina, která začala 22. února, nyní označovaná jako Krvavé pondělí, měla obrovský dopad také na sektor DeFi.” Jak jsme však již uvedli, propad nebyl o nic větší než řada dalších běžných propadů a korekcí u Bitcoinu a označení krvavé pondělí se může ve vztahu k současné ceně BTC zdát přitažené za vlasy. Nicméně pokud jde o to, kolik účtů bylo zlikvidováno, tak může být na místě.

Podle údajů z DeBank klesla celková hodnota uzamčená v protokolech decentralizovaného financování ze 44 miliard na 36 miliard dolarů. To odpovídá 18% poklesu hodnoty trhu DeFi za jediný den.

Musk Efekt

20. února se generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk vydal na Twitter a napsal, že ceny BTC a ETH „se zdají vysoké.“ Jeho tweety o Bitcoinu a Dogecoinu sleduje široké publikum a lze je korelovat s některými nedávnými cenovými posuny. Ať už korekci způsobilo cokoli, může mít na trh ozdravný účinek, pokud trh zkonsoliduje a vytvoří odrazový můstek pro další růst. Na to si však nyní počkejme.

Závěr

Bitcoin náhle poklesl z maxima 58 000 USD, dosaženého v neděli, na hodnotu cca 46 000 USD (částka se liší v závislosti na výběru burzy). Během asi 19% propadu bylo zlikvidováno 5,6 miliardy dolarů, většinou long pozic na Bitcoin.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img