37 % obyvatel Texasu chce platby kryptoměnami

5
(3)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Výsledky nejnovějšího průzkumu Newsweek naznačují, že více než třetina obyvatel amerického státu Texas chce platby kryptoměnami. Ve státě před nedávnem vstoupily v platnost dva předpisy týkající se kryptoměn. Podniky pomalu začínají přijímat digitální platby.

Salvador, Kalifornie a Texas a platby kryptoměnami

Nový průzkum zpravodajského portálu Newsweek ukazuje, že až 10,8 milionů obyvatel Texasu může podpořit připravované legislativy, které v příštích volbách učiní kryptoměny legální. Stát je po Kalifornii a New Jersey nejvíce připraven pro adopci kryptoměn.

V průzkumu se uvádí, že 37 % Texasanů by hlasovalo pro nová opatření, aby se stala kryptoměna legální. Průzkum byl také proveden mezi voliči z americké Kalifornie, Floridy, Georgie, Severní Karolíny, Ohia, Pensylvánie a Virginie.

„Většina voličů, kteří vlastní kryptoměny, uvádí jako hlavní důvody svých investic vyhlídky na vysokou návratnost a osobní zájem. Větší vzdělání kolem kryptoměn by potenciálně mohlo přimět voliče k investování.“

Texas se stal atraktivní pro kryptoměnové těžaře, vzhledem k obrovským zdrojům obnovitelné energie a volně regulované energetické síti. Ve státě vzniklo několik blockchainových společností a byl také změněn obchodní zákoník státu, aby uznával kryptoměny podle obchodního práva.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 42 646 USD dle KMC.

Závěr

Stane se Texas novým Salvadorem? V nejbližší době určitě ne. Adopce kryptoměn oproti minulému roku však vzrostla o několik desítek procent. Která další země na světě podle vás přijme nejdůležitější kryptoměnu světa jako zákonné platidlo? Celý průzkum si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Přidejte se také na náš oficiální discord server ZDE.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: