31.10.22 Analýza BTC/USD – Středeční Fed, měsíční close za rohem

4
(5)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin (BTC) konečně přerušil trend týdenních close v těsné blízkosti 19 000 USD. Po šesti týdnech máme týdenní zavírací cenu v alespoň nějaké vzdálenosti od klíčového supportního pásma. Je to ale vůbec úspěch? Věru, rád bych psal, že máme z technického hlediska významnější pohyb. Třeba průlom. Nebo impulsní pohyb na severní stranu. Nic takového bohužel nemáme. Pořád sledujeme jakési pokusy bez jistého výsledku. A to způsobuje, že ztrácíme pozornost a náladu. I když se třeba sebevíc snažíme trh sledovat.

Změní se to ve středu po zasedání Fed?

Ve středu má Federální rezervní systém další zasedání. Víte v čem bude nyní klíčové? Nemalá část trhu spoléhá na to, že američtí centrální bankéři naznačí alespoň částečný „pivot“. Což vlastně znamená částečnou otočku v jejich dosavadní měnové politice. Doteď byli velcí jestřábí. A býci chtějí, aby jestřábí politiku zmírnili. Já si nemyslím, že se to stane. Ale to je irelevantní, když si to myslí trh.

Abych dostatečně vysvětlil částečný pivot. V podstatě to můžeme přirovnat k tomu, co činila Česká národní banka. Prvně byla politika tuzemské centrální banka velmi jestřábí. A po změně bankovní rady došlo právě k částečné změně v kurzu jejich politiky. Částečné proto, neboť úrokové sazby již nezvyšují, ale nechávají je v nominále na vcelku vysokých úrovní. Tu samou politiku chtějí nyní býci u Fed.

Fed Watch
Fed Watch. Zdroj: cmegroup.com

Nicméně drtivá většina trhu počítá se schválením růstu sazeb o 0,75 procentního bodu. V tomto ohledu se nic nemění. To ale neznamená, že na trzích nedojde k dramatickému vývoji. Jelikož samotné schválení sazeb není vše. Musíme sledovat stanovisko a následnou tiskovou konferenci. Za sebe mohu říct, že bych se nedivil opětovné jestřábí rétorice Jeroma Powella. A tím akciový trh a Bitcoin zase poslal dolů. Jako to udělal v létě. Může být proto 2. listopad dostatečným impulsem, abychom se někam hnuli? Určitě ano.

Aktuální situace 1W BTC/USD

Co se týká samotného grafu s BTC. Týdenní zavírací cena vypadá na první pohled v kontrastu s dřívějšími close slušně. Máme před sebou po delší době viditelnější snahu posunout kurz BTC výš. Postup kurzu se zastavil na 20týdenním klouzavém průměru. Právě těsně pod klouzavým průměrem máme týdenní zavírací cenu. Nedošlo ale k zamítnutí. Jenom ke zpomalení v postupu. Je proto pořád možné, že býci popostrčí kurz do vyšších cenových úrovní.

Bitcoin má za jediný týden čistý zisk přes 5,5 %. Price action proto lze považovat za dílčí úspěch pro býčí stranu. Jestli akciový trh zůstane silný a dolarový index naopak slabý, i krypto trh může pokračovat v kurzovém růstu. Leč do středy moc nepočítám s větší volatilitou. V rámci předběžné opatrnosti je pravděpodobné, že spekulanti zůstanou spíše nečinní. Respektive se ta nečinnost bude prohlubovat s blížícím se zveřejněním stanoviska Fed.

V případě, že odstartuje rally, první opravdu silná rezistence je kolem 25 000 USD. Hlavně z toho důvodu, že je zde 200týdenní klouzavý průměr. Plus je zde cenová rezistence a začátek low volume node. Zkrátka není dle objemového profilu v cenovém rozmezí 25 000 – 29 000 USD žádná koncentrace zobchodovaných objemů.

Závěrem

Bitcoinoví býci jsou rozhodně na koni. Podařilo se jim ubránit klíčový support kolem 19 000 USD a navíc mají po relativně dlouhé době první týdenní close výše, jak na těch 19 000 USD. Hodit do toho vidle ovšem může středeční večer, takže je rozumné být minimálně do té doby opatrný.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img