31.08.20 Technická analýza BTC/USD – Měsíční close je za dveřmi! (Update)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

V dnešní analýze na Bitcoin (BTC) standardně navážeme na poslední příspěvek, ze kterého víme, že se trh snažil o double bottom. Abych byl upřímný, tak obdivuji každého, kdo si byť jen myslí, že ví, kam trh směřuje. Mně totiž přijde price action z tohohle měsíce jako dosti podivní a chaotický.

Update 19:00

Opomněl jsem ještě jednu věc a to jest, že srpnová struktura trhu je jakožto fraktál velmi podobné tomu, co můžeme vidět z května až července. Nyní je to tedy akorát menší, ale na první pohled jsou ty dva fraktály téměř totožné. Jestli z toho budeme vycházet, tak do nějakých deseti dní by mělo dojít k pumpě, která trh zase posune vpřed.

Já se přiznám, že z fraktálové podobnosti vycházím naprosto minimálně. Leč nyní jsem rád za cokoliv, co by nám mohlo naznačit, co přijde. Že jsme v nějakém patternu, v tomto případě flagu, naznačují objemy, které soustavně klesají. V konotaci na to by měl být větší pohyb v dohlednu. 

Respektive, odhadovat budoucí vývoj na delší dobu, jak na 48 hodin, mi přijde jako nadlidský úkol. Chvíli se zdá, že jdeme na 13 000 USD, pak se to najednou zhroutí a zase vše vypadá jinak. Když se smíříme s tím, že jdeme nejspíše na 10 500 USD, tak na 11 200 USD se vytvoří double bottom, takže má najednou i smysl uvažovat nad retestem 12 000 USD.

Současný stav je nemilosrdný v tom, že vůbec nevíme, na čem vlastně jsme. Je to dynamičtější, než aktuální letní počasí a neustále se pomyslné misky vah převažují ku prospěchu na tu či onu stranu. Osobně to začínám vnímat tak, že málo bereme v potaz makroekonomická data, která mají prostě na cenu Bitcoin vliv. Asi mnohem větší, než bychom si dokázali připustit.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

To double bottom na 11 200 USD se posléze potvrdilo, ale i tak kurz Bitcoinu nic významného nepředvedl. Vlastně ta struktura z předešlých několika dní připomíná prodlouženou snahu o pullback, protože to má podobu rising wedge. Sice se podařilo prorazit směrem nahoru z toho klesajícího kanálu, ale i tak to nepředvádí žádné momentum.

Avšak mnozí z vás si jistě všimli, že toho náramně využívají některé altcoiny. Po technické stránce sice nedošlo k nějakému významnému postupu, ale kurzy rozhodně zajímavě povyrostly. Nicméně, hlavní otázkou je, zda je to skutečně obyčejný pullback, nebo se trh reálně snaží po několikáté otestovat klíčovou rezistenci na 12 000 USD.

V této chvíli jsme již velmi blízko, takže proč by kurz nemohl ještě o pár stovek dolarů posílit? Nejspíš skutečně dojde k dalšímu otestování řečené rezistence, ale nebyl bych nijak překvapený, když by se to za pár hodin sesypalo. A dopředu upozorňuji, že když se cena k těm 12 000 USD dostane, tak to automaticky není vítězstvím.

Dokonce i průraz této rezistence není výhra, protože víme, jak to nedávno dopadlo. A co se týče objemů obchodů, tak ty se drží nižší. Každopádně, nový měsíc a týden je za dveřmi. Hlavně končí letní prázdniny, což by mohlo chování trhu též pozměnit. Snad to tedy s novým měsícem bude o něco jasnější.

Indikátory

Teď velmi dobře zpozorněte, protože indikátor OBV je teď taková moje tajná zbraň. V podstatě teď vycházím pouze z tohohle, zda se trh přikloní pro růst, či naopak sestup. Jak sami dobře jistě vidíte, tak křivka indikátoru atakuje zakreslenou rezistenční trendovou přímku. Možná již dokonce došlo k průrazu.

Avšak jistotu ještě nemáme a potvrdit by se to případně mohlo překonáním cenové rezistence na 11 749 USD. Leč pokud bude zřejmé, že jsme trendovku prolomili, tak na těch 12 000 USD skutečně jdeme a dle reakce kurzu se potom uvidí.

Když se zaměříme na vývoj křivky indikátoru RSI, tak se zcela zřetelně podařilo ubránit hraničních 30 bodů, čímž se ukázala ze strany nakupujících určitá iniciativa. Nyní jsou hodnoty velmi blízko od 70 bodů, takže brzy uvidíme, zda tu iniciativu předvedou ještě jednou.

Hodnoty indikátoru MACD se „přehouply“ zpátky do pozitivních hodnot, což lze rozhodně kvitovat. Bohužel, na histogramu MACD je anomálie v podobě medvědí divergence, ale nutně nemusí dojít hned k uplatnění.

Závěr

Teď na podzim má dojít ve Spojených státech ke spoustě důležitých události. Kdy nejvýznamnější jsou samozřejmě prezidentské volby, které kapitálové trhy zcela určitě v různé míře ovlivní. Federální rezervní banka dokonce avizovala, že změní do jisté míry svoji měnovou politiku.

To taktéž bude mít zásadní vliv na Bitcoin, i když to spousta lidí nerado slyší. A do třetice se určitě vyplatí sledovat fiskální politika, co se týče pomoci firmám a domácnostem v konotaci na krizi s koronavirem. Jestli dojde k značnému utnutí pomoci, tak to trhy může negativně ovlivnit.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: