28.08.20 Technická analýza BTC/USD – Úroveň 11 200 USD drží jako skála

5
(6)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Soud schválil rehabilitační plán kryptoburzy MT. Gox • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Coinbase oznámila plán na IPO, trhy se vzpamatovaly, Bitcoin opět nad 50 000 USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co Coinbase informovala o...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

V úterní analýze na Bitcoin (BTC) jsem nastínil hypotézu, že minimálně od začátku srpna docházelo na trhu k distribuci. Pokud by to byla pravda, tak by to pro Bitcoin znamenalo vážný problém, neboť po relativně dlouhé distribuci by dával smysl hodně hluboký pád.

Avšak negativní setrvačnost sice převažuje, ale pokles ceny prozatím není jinak významný. Naopak se moc hezky daří trhu bránit S/R level 11 200 USD, což bych úplně nečekal. Respektive větší aktivitu bych čekal o něco níže. I tak je ovšem Bitcoin spíše jednou nohou v propasti. Nedávám tedy moc šanci tomu, že bychom zažili znovu otestování 12 000 USD.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

První dotyk s úrovní 11 200 USD se odehrál již v den poslední analýzy. Následně proběhl odraz s pullbackem ke spodní hraně kanálu, ze kterého se kurz Bitcoinu čerstvě vylil. Ze supportu se tak stala rezistence a cena opětovně klesala k 11 200 USD. Tady upozorním na jednu, dle mého názoru, významnou zajímavost v konotaci na zlato a stříbro.

V těsné blízkosti S/R levelu 11 200 USD najednou začala cena pumpovat, ale dost rychle to ztratilo sílu a nakonec z toho bylo nepěkné zamítnutí v podobě svíce s malinkatým tělem a dlouhým horním knotem. Další svíce vypadá jako hammer a spodní knot se již dotýká několikrát zmiňované úrovně.

Téměř totožné dvě svíce se zavřely ve stejnou dobu i na spotovém trhu se zlatem a CFD trhu stříbra. Pokud se nepletu, tak v tutéž chvíli se dost rozkmitalo i DXY, takže po včerejšku můžeme tvrdit, že se trh Bitcoinu chová jako zlato se stříbrem.

Berte to ovšem s nadsázkou, protože pro potvrzení jakési korelace je potřeba mnohem více než pouhé dvě téměř totožné svíce.

Klesající kanál

Každopádně kurz Bitcoinu se nyní nachází v rámci klesajícího kanálu, a v podstatě tu máme double bottom na těch 11 200 USD. Aby se double bottom potvrdil, tak je potřeba close ceny nad vrcholem toho malého oblouku, což je 11 549,8 USD.

Potvrzením DB by se zvýšila šance na to, že znova otestujeme rezistenci na 12 000 USD. Současně by kurz prorazil směrem nahoru z toho downtrendového kanálu. Pohyb by však měl být potvrzen zvýšenými nákupními objemy.

Indikátory

Hodnoty indikátoru RSI se sice pohybují v rozmezí 55 – 30 bodů, ale zároveň nepadly pod těch hraničních 30, což určitě můžeme kvitovat. Pokud ale dojde k proražení 11 200 USD, tak RSI okusí přeprodanou oblast.

Co se týče MACD, tak převažuje negativní momentum. Je však poznat, že je tu snaha to zase změnit. Zatím je to ovšem neúspěšné. Na objemovém indikátoru OBV se křivka přibližuje k zakreslené trendovce.

Její průraz by nejspíše znamenal nějakou změnu k lepšímu. Jestli si z předešlé analýzy vzpomínáte, tak právě vývoj křivky OBV byl tím hlavním argumentem pro to, že na trhu dochází k distribuci.

Závěr

Je tu šance na to, aby se level 11 200 USD povedlo býkům ubránit? Určitě je, ale jestli dojde k prolomení supportu, tak je další zastávkou nepochybně hranice 10 500 USD.

Jinak, osobně bych byl hodně překvapený, když by kurz prorazil z kanálu nahoru a šel otestovat těch 12 000 USD. Bral bych to dost negativně, protože by to znamenalo cílenou manipulaci a to je potom těžké z čehokoliv vycházet.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře