31.07.21 Technická analýza LTC/USD – solidní růst, ale zatím pouze retracement

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Pro včerejší analýzu jsme si vybrali BNB a dnes se zaměříme na další altcoin – Litecoin (LTC). Litecoin má za sebou vcelku solidní expanzi, která vcelku stabilně trvá již asi deset dní. Má ale jeden zásadní problém, pořád se jeví jako obyčejný retracement do proti trendu. Objemy totiž neodpovídají tomu, abychom expanzi považovali jaksi za důvěryhodnou.

Aktuální situace na 1D TF LTC/USD

LTC

Litecoin nakonec pokořil červnové low, ale pouze těsně. Pásmo v rozmezí 100 – 112 USD je zkrátka dost silné, což jsme si v předešlých analýzách již říkali. Není proto žádným překvapením, že hladina solidně drží. Jen je teda škoda, že jsme vyloženě neotestovali těch kulatých 100 USD, protože bych si dovolil tvrdit, že zde byla velká poptávka, která se jenom těsně nenaplnila.

Roční low máme tedy na 104,11 USD a od té doby nám cena stoupá. Jak bylo řečeno, trh je expanzivní již deset dní a za tu dobu se Litecoin zhodnotil o cca 38 %. Což je za tak krátkou dobu fajn. Problém je ovšem zase v těch objemech, které jsou zcela objektivně slabé. S růstem ceny se mírně zvýšily, ale to podle mne moc nestačí.

Chce to vážně pořádný objemový spike, nyní to vypadá, že trh je pouze tažen tím, že Bitcoin jde nahoru. Zkrátka je LTC taženo jen tou celkovou setrvačností celkového trhu s kryptem. Není zde žádná valná poptávka. A já s tím mám zkrátka problém. Proto považuji dosavadní cenovou rozpínavost pouze za obyčejný retracement.

Kromě toho připomínám, že jsme spadli hrozně hluboko pod velmi důležitou dynamickou úroveň – 200denní klouzavý průměr (MA 200). V tomhle vidím skutečně obrovský háček, neboť průlom křivky měl historicky pro budoucí tržní vývoj nemalou váhu. Nyní kurz testuje S/R level 144,51 USD, kde Litecoin svůj postup zastavil i v červnu.

Těch 144,51 USD je hodně relevantní hladina, protože se jedná o roční high z roku 2019. Není tedy náhoda, že se cena zrovna zde tolikrát zastavila. Samozřejmě, aby kurz pokračoval nahoru, je nutné rezistence překonat. Což s těmi objemy nemusí být zrovna jednoduché, protože je tady nepřekvapivě hodně aktivních prodejců. Jistým úspěchem ale je, že se podařilo překonat lokální rezistenční diagonálu, kterou právě testujeme ze shora.

Indikátory

RSI se od toho velkého květnového pádu vůbec poprvé dostalo do horní poloviny hodnot. Lokální vrchol má indikátor na cca 60 bodech, takže též žádná velká sláva. Ale určitě to můžeme považovat za dílčí úspěch. Pro trh je každopádně důležité, aby se hodnoty indikátoru nevrátili zpátky pod 50 bodů. Pokud ano, určitě šlo jenom o další retracement.

Závěrem

Ten poslední odraz je zela objektivně mnohem stabilnější než ty předchozí. Objemy sice vzrostly, ale problém je v tom, že jsou pořád dost podprůměrné. Slabá poptávka se rovná problém.

Je evidentní, že tržní účastníci mají v merku hlavně Bitcoin a pouze odvážlivci si dovolí vstupovat do altů. Situace je totiž nejistá a nikdo neví, kam se trh s kryptoaktivy nakonec vydá. Proto jsou všichni opatrní a čekají na potvrzení.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: