30.07.20 Technická analýza BNB/USD – Překlopil se trh Binance coin do býčího trendu?

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

I s dneškem je to deset dní od poslední analýzy, kde jsme si rozebrali situaci na trhu s burzovní mincí BNB. Bylo tehdy řečeno, že pokud má růstová trajektorie pokračovat, tak musí být prolomena jedna z klíčových rezistencí. A to se i stalo, čímž si Binance coin otevřel cestu pro mohutnou expanzi.

Aktuální situace na 1D TF BNB/USD

Na denním časovém rámci můžeme vidět, že před cca třemi týdny se odehrála velmi důležitá událost pro trh. A to jest, že došlo k prolomení střednědobé downtrendové struktury. Úplně to stejné se odehrálo v lednu roku 2019 a vyústilo to v zhodnocení o 658 %. Z toho lze implikovat, že ten případný potenciál zisku bude dost veliký i tentokrát.

Nedá se ovšem zaručit, že vývoj bude zcela stejný a něco se pokazit může. Osobně ale považuji tu střednědobou bear strukturu za prolomenou a tudíž bychom měli jít postupně na nové ATH. Nyní akorát stačí sledovat reakce kurzu na jednotlivých S/R levelech a uvidíme, jak dynamický postup nám trh nadělí.

Aktuální situace na 4H TF BNB/USD

Jak jsem řekl v úvodu, tak se BNB podařilo překonat důležitou úroveň 18,68 USD, kde jsme předtím měli tři výrazná zamítnutí. Vzhledem k tomu, jak to byla předtím silná rezistence, tak poté se dá očekávat, že bude silným supportem. Po tom průrazu skrze řečenou hladinu odporu kurz pokračoval v expanzi až mezi S/R levely 20,38 USD – 21,28 USD.

Ovšem tady je vidět nepěkné zaváhání a návrat kurzu dovnitř zakresleného růstového kanálu. Low toho dropu je právě až na S/R levelu 17,91 USD, takže se tržní cena dostala na krátkou dobu až po tu zmiňovanou hranici 18,68 USD. Avšak býci propad vykoupili, čímž cenu pumpli právě nad tuto úroveň.

Načež byla reakce v podobě strmé expanze k S/R levelu 20,38 USD, kde je zároveň horní hrana uptrendového kanálu. Výš jsme se ale nedostali a 48 hodin „pendluje“ kurz mezi úrovněmi 20,38 USD – 19,78 USD. Asi bych očekával spíše mírný pokles po spodní stranu kanálu a pak zase odraz up.

Jinak po tom dropu je trh extrémně volatilní a tudíž nevypočitatelný. Všimněte si, jak jednotlivé svíce mají dlouhé knoty na obě strany. Dalo by se z toho vyvozovat, že je aktuálně trh dost nerozhodný a ani jedna skupina (býci a medvědi) nechtějí zrovna převzít iniciativu.

Indikátory

Dle RSI se trh docela pročistil a vytvořil si tak místo pro pokračování v postupu. Nicméně, jak jsem říkal, tak by mi dávalo smysl opětovný, ale mírný, pokles a pak zase nahoru. Pokud jsme opravdu v uptrendu, tak by moc často neměly hodnoty indikátoru klesnout pod 40 bodů. Tudíž ještě na malý střídmý pokles tu prostor existuje.

Na MACD se momentum překlopilo zrovna na úrovních, kde tomu bylo tento rok zvykem. Tudíž z pohledu tohoto indikátoru vlastně trh nepředvedl nic mimořádného. Je to ale pouze jeden indikátor a bude určitě chvíli trvat, než se průraz ze střednědobého bear trendu vizuálně na MACD projeví.

Závěr

Z toho, co vidím na vyšších časových rámcích, tak bych si opravdu dovolil tvrdit, že BNB jde na nové historické maximum. Podmínkou je samozřejmě, aby k tomu byly příhodné podmínky na trhu s kryptoaktivy. Rozumějte, Bitcoin musí být alespoň stabilní.

Jistě potřebujeme i expanzi na Bitcoinu, i když to pokaždé altcoiny vysává. Ale nakonec přeci jen těží z té setrvačnosti, kterou Bitcoin nastaví. Každopádně, jestli jde BNB skutečně na nové ATH, tak je minimálně těch 50 USD reálných.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img