30.04.21 Technická analýza BNB/USD – čeká Binance Coin třetí vlna?

5
binance
zdroj: pixabay.com

Myslím si, že po včerejší analýze na Bitcoin je na čase věnovat něčemu jinému, třeba trhu s Binance Coin (BNB). Na Bitcoinu je to stále dost nerozhodné, takže nemá čas tomu věnovat tolik času. Proto bude lepší se následujících pár dní věnovat altům a třeba drahým kovům. Každopádně si dovolím takovou krátkou odbočku.

Jeden známý mi pověděl, že na platformě TikTok už dělají předpovědi na Bitcoin i malé děti. Zkusil jsem se tedy podívat, co vše se od tam dá přes prohlížeč najít a skutečně jsem během pěti minut našel slušné bizarnosti. Kromě toho, že tam dávají investiční rady puberťáci, má docela velkou sledovanost holčina, co používá pro předpovědi ceny astrologii.

Něco takového by mne ani nenapadlo, že uvidím. Ta situace na trzích je už extrémně bizarní a nevěřím tomu, že trh v dohledné době retail pořádně nevypráská. Vlastně, když se podívám pouze na tu psychologii, na první pohled se zdá, že jsme dojeli do konce. Kdo ví, jak dlouho se ještě ta bublina bude nafukovat.

Aktuální situace na 1M TF BNB/USD

BNB

Začneme s měsíčním grafem, aby bylo všem jasno, jak vlastně struktura trhu celkově vypadá. V grafu máme v podstatě vertikálu, což je samozřejmě dlouhodobě neudržitelné. Mimoto je měsíční RSI pořád u 98 bodů. Extrémně vysoká hodnota sama o sobě neříká, že musíme hned dolů. Leč to finanční riziko je obrovské. Pokud si tohle neuvědomujete, raději ruce pryč. Nakoupit a doufat, že to půjde pořád nahoru, není strategie.

Aktuální situace na 1W TF BNB/USD

BNB

Na týdenním grafu je zřetelné, že BNB má za sebou již dvě masivní vlny nahoru. Po každé vlně následuje konsolidace a posléze je snaha o obnovení růstu. Dle týdenního grafu vypadá trh dost hezky a nebyla by úplně pravda tvrdit, že jdeme jenom v kuse nahoru. I když je měsíční RSI 98 bodů, právě díky těm několikatýdenním stranovým konsolidacím dokáže BNB pokračovat v expanzi.

Určitě si všimněte objemů obchodů, kdy u první vlny jsou nejmohutnější a máme tu i učebnicový růst objemů. U druhé vlny můžeme sledovat obrovský kontrast s první vlnou, ale jinak je u těch objemů tendence v čase stoupat, což je pro potvrzení stačí. Nyní se schyluje ke třetí vlně, vlastně už probíhá. Leč výsledek zatím samozřejmě neznáme.

Jestli ovšem má být třetí vlna úspěšná, objemy musí začít stoupat. Jak sami můžete vidět, nejsou v těchto chvílích nic moc. Pokud se uvedený stav nezmění, jedná se o divergence mezi cenou a volume. Tudíž red flag.

Indikátory

Na týdenním RSI lze identifikovat potenciální dvojnásobnou medvědí divergenci. Potenciální proto, neboť Binance Coin ještě nového ATH nedosáhlo. Až k tomu dojde, divergence se vygeneruje. Zajímavé je, že MACD je naprosto ok. Nevidím žádnou divergenci ani na histogramu a momentum je silné.

Aktuální situace na 4H TF BNB/USD

Co se týče 4H grafu, na trhu se více jak dva týdny tvořila nová tržní rovnováha, po které je právě šance na tu třetí vlnu up. Pokud budu vycházet ze zákona klesajících výnosů, předpokládám, že jestli bude třetí vlna úspěšná, BNB může povyrůst ještě o cca 100 %. První vlna znamenala zhodnocení asi 900 %, druhá cca 200 %, takže do těch 100 % by to dávalo smysl.

Tudíž ta šance na atakování psychologické úrovně 1 000 USD tu existuje. Nicméně, jestli se tak vysoko dostaneme, myslím si, že to bude na dlouhou dobu konečná. Minimálně bych se připravil na hodně hluboký pád. Čím víc bude trh přepumpovaný, tím hlubší drop můžeme očekávat. Po takovém rally je drop o 70-80 % během pár dní docela normální.

Avšak do budoucnosti nevidíme, takže musíme jedině sledovat signály, které nám trh nabídne. Ještě k 4H grafu před námi, zrovna jsme u S/R levelu 615 USD. Jestli se povede průraz, můžeme asi očekávat akceleraci růstu. No, a pak se uvidí, kam se až cena dostane. Dokud budou intraday časovém rámce v pořádku, cena má prostor pro expanzi.

Indikátory

RSI zrovna atakuje hraničních 70 bodů. Když se podaří tuto úroveň překonat, tehdy bych očekával markantní akceleraci expanze kurzu.

Závěrem

Po technické stránce je to objektivně na hraně, ale dokud poroste zájem o Binance Smart Chain, můžeme předpokládat, že trh bude cenu i nadále tlačit nahoru. Leč my se věnujeme především technické analýze, takže musíme především z toho vycházet. A technická analýza nám říká, že se trh může kdykoliv nepěkně zhroutit. Na to musí každý myslet a když chcete BNB držet, musíte uvedené riziko přijmout.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře