30.03.23 Analýza BTC/USD – Další smělý kurzový růst

3.4
(5)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin tedy pokračuje v kurzovém růstu. Respektive se o to směle snaží a zatím bych řekl, že to na nějaký velký odpor nenarazilo. Alespoň prozatím. V současnosti je hrozně důležité sledovat, jak se bude trh v pásmu okolo 30 000 USD chovat. Osobně očekávám, že Bitcoin dostane výprask. Ale mohu se mýlit. Tak to holt ve světě investic chodí.

Kontrakce v peněžní zásobě pokračuje

Pokračující kontrakce peněžní zásoby M2. Tentokrát je meziroční změna -2,4 %. S pokračující kontrakcí M2 roste riziko ekonomické recese s mnohem hlubšími dopady. Samozřejmě s tím nemusí každý souhlasit, protože může být korelace peněžního agregátu s výkonností ekonomiky pro mnohé sporná.

Historická zkušenost nám ale říká, že jde o velký problém. Naposledy totiž došlo ke kontrakci během tzv. velké hospodářské krize na přelomu 20. a 30. let. Od té doby k úbytku peněžní zásoby nikdy nedošlo. Pouze to k tomu mělo blízko na začátku 90. let. Pokud věříte tezi Miltona Friedmana, že se vše vlastně točí kolem tvorby peněz, tak byste se měli mít hodně na pozoru.

Bitcoin směle postupuje vpřed

Bitcoin včera nabral momentum. To dokládá středeční podoba close, kdy se evidentně povedlo využít S/R level 27 000 USD jako odrazový můstek. Není to ale zatím žádná hitparáda. A nejvíce budící obavy jsou aktuální objemy. Ty jsou už několik dnů zcela titěrné. A byly titěrné i ke konci středy. Což není ani náhodou dobrý signál. A všichni býci by měli být proto nanejvýš opatrní. Jinak nízké objemy nejsou jen na Binance. Dle indexu jde o problém všech burz. Akorát na CME futures se zdají být v normální výši.

Závěrem

Víc k trhu dnes nemám. Musíme si jednoduše počkat na to, až se kurz bitcoinu přiblíží k více k rezistenčnímu pásmu. Nyní můžeme sledovat jakýsi odpor, ale prozatím bych jej nebral vážně. Chce to krapet více. Já se upřímně děsím z těch nízkých objemů na krypto burzách a nejsem si moc jistý, jak to mám interpretovat. Po těch předešlých kurzových pumpách jde o zvláštní změnu. Zas na druhou stranu, přiblížili jsme se k silné rezistenci. Možná proto ty objemy tolik klesly. A možná lze současný vývoj brát jako konsolidaci před větším kurzovým pohybem.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
AjRep

Řekl bych, že kontrakce peněžní zásoby o – 2,4% je v podstatě marginální, vzhledem k těm desítkám procent, o které to dříve rostlo. Navíc se teď ukázalo, že při dalším utahování zřejmě dřív začnou padat tradiční banky, než krypto sektor – to je hodně důležitý signál pro investory.

spot_img