30.01.23 Analýza BTC/USD – Vstříc Death Cross

3.7
(6)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Kurz bitcoinu ukončil další růstový týden, který byl ovšem nejslabší z těch posledních tří zakončených týdnů. Tím jsme se přiblížili do těsné blízkosti rezistenční konfluence, která se nachází kolem 25 000 USD (index). Zároveň ale nedošlo k té premiéře v podobě death cross. Myslel jsem si, že to budeme mít za sebou. Ale díky tomu růstu se křivky do protisměru pohnuly poměrně málo.

Kurz bitcoinu ztrácí momentum

Ke zmiňovanému death cross by mělo dojít velmi brzy. Tedy za předpokladu, že kurz bitcoinu neposílí o nějaké skutečně obrovské číslo. On se totiž 50týdenní klouzavý průměr v posledních několika týdnech vždy posune o cca 300 USD dolů. Kdežto 200týdenní klouzavý průměr zhruba o 100 USD nahoru. Byla moje chyba, že jsem na ty posuny nepodíval. Pokud proto kurz bitcoinu zůstane za zhruba stejných úrovní, přijde death cross až za dva týdny. Ale s tímto ukončeným týdnem se budou obě křivky klouzavých průměrů vizuálně dotýkat. Nedojde ale k jejich faktickému překřížení.

Co se týká podoby čerstvě zavřené týdenní svíce, má logicky pořád býčí podobu. Reprezentuje ale čistý zisk jenom ve výši 4,5 %. Předposlední svíce představovala zisk skoro 9 %. A ta ještě předtím 22 %. Z toho jednoznačně vyplývá, že býci jsou každým týdnem slabší. Jelikož setrvačnost kurzového postupu slábne. Ačkoliv se jim daří pořád postupovat vpřed. A slábne i ve chvíli, kdy je kurz čím dál blíž k rezistenci, která se nachází kolem 25 000 USD.

S takovou setrvačnosti se snižuje pravděpodobnost úspěšného průlomu. Pro býky je naprosto ideálním scénářem, aby došlo ke korektivnímu pohybu k S/R levelu 19 000 USD. Ale nikoliv před měsíčním close. Jak jsem říkal ve včerejší video analýze, pak by lednová svíce zavřela v naprosto nevyhovující podobě. Jestli má dojít ke korekci, musí k ní dojít nejdříve středu.

Mimochodem, všimli jste si toho gapu? Jsem dost překvapený, že jej na indexu vidím. Jelikož na trhu s BTC jsou gapy něco nevídaného. Alespoň na tak velkých časových rámcích. A ne, není to chyba. Koukal jsem na jednotlivé burzy a skutečně tam ta mezera je.

Závěrem

Kurz bitcoinu ztrácí dosavadní růstovou setrvačnost. Ale to neznamená, že musí dojít ihned k otočce na nová low. Trh má totiž na své straně 19 000 USD. A to je úroveň, která po dlouhou dobu hrála roli opravdu solidního supportu. Proto je možné očekávat, že ji budou býci zase bránit.

Jinak připomínám, že ve středu má Fed zasedání. Jsem proto hodně zvědav, jak se trhy zachovají v následujících 36 hodinách. A samozřejmě mě zajímá i prvotní reakce po zveřejnění jejich rozhodnutí.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ivan
Hodnocení článku :
     

Diky pane Jarolim za dobru analýzu,. Tiež by som z takého istého dôvodu rad videl korekciu k 19 tis. za btc a tam by sme videli ako sú na tom bitcoinovy byci. avšak potom pozor pri náraste ceny aj na päsť do ktorej nás môžu nalákať veľryby, aby si tak pripravili pre nich tak potrebnú likviditu. Inak, čítal som 27. ján. v amer. ekonomickom denniku Marketwatch ,v článku “ s&p 500 sa blíži k prvému zlatému krízu za posledných 2,5 roka“, co ma byt už v priebehu niekoľko dní. Pre tých, ktorí nevedia o co ide, tento ukazovateľ sa používa pri techn. analýzach ako znak toho, ze vzostupny trend na trhoch naberá na sile. Avšak ďalej sa autori článku vyjadrili“, ze premýšľajú, ze všetky veľké rally začínajú zlatým krížom, ale nie všetky zlaté kríze vedú k veľkej rally, vraj je to len jeden kúsok skladačky. Ja neviem posúdiť aku veľkú to môže mať súvislosť s dead crossom na grafe btc, ale možno? Bude to v rovnakom case, keď sa klzave priemery prekrizia? V článku píšu, ze sa objavili aj ďalšie povzbudivé signály k tomu, ze americké akcie smerujú k trvalému obratu,….

Petr 2
Hodnocení článku :
     

spot_img