3 indikátory, které vám napoví, co se s cenou Bitcoinu bude dít dál

4.6
(7)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Po třech letech se dolarová hodnota Bitcoinu vrací směrem ke svému historickému maximu. V tomto článku vám nabídneme 3 zajímavé indikátory, které vám mohou napovědět, co se s cenou jednoho z nejvýkonnějších aktiv dekády může stát dále.

3 indikátory stavu kryptotrhu a Bitcoinu

Dokud bude Bitcoin (BTC) řídit pohyby celého trhu kryptoměn, tak bude jeho cena a její vývoj hlavním ukazatelem pro všechny altcoiny. Od chvíle, kdy ho začátkem roku Paul Tudor Jones nazval nejrychlejším koněm, Bitcoin rostl jako o závod, až na současných cca 18 500 dolarů, kde si nyní dává na chvilku pauzu.

I přes obtížné předpovídání krátkodobých cenových pohybů Bitcoinu vám mohou on-chain a off-chain metriky nabídnout určitá vodítka. Zejmena pak pro dlouhodobý trend a pozici aktiva v jeho současném tržním cyklu. Zde je pár takových indikátorů, které by investoři měli na prahu roku 2021 sledovat.

Množství mincí na burzách

Převážná část obchodování Bitcoinu probíhá na centralizovaných burzách. Přibližně 13 % všech cirkulujících bitcoinů aktuálně sedí na burzách nebo v peněženkách vlastněných burzou. To je pokles asi o 20% z lokálního maxima, které bylo dosaženo těsně před panickým koronavirovým výprodejem. Právě skutečnost, že tolik bitcoinů sedělo na burzách před březnovým poklesem, mohla přispět k závažnosti tehdejšího ukrutného výprodeje, který činil asi 50 % za 24 hodin.

Následující graf ukazuje odtok Bitcoinu z burz, který naznačuje trend přerozdělení BTC z rukou spekulantů a traderů do peněženek hodlerů a investorů. Obrácení tohoto trendu by naznačovalo krátkodobý tlak na prodej.

Přítok / odtok BTC z / na burz(y) (zdroj: Glassnode)

Nákupy společností

Po výroku Paula Tudora Jonese to byl Michael Saylor, kdo rozpoutal vlnu podnikových investicí. Jeho společnost MicroStrategy letos v létě dokončila nákup BTC za 425 milionů dolarů, čímž v podstatě vytvořila nové paradigma. Poté následovaly další firmy, jako např. Square, která investovala 50 milionů USD.

V současné době je v podnikových rozvahách přibližně 842 000 bitcoinů, tedy 4 % z celkové nabídky. Důvodem nákupů společností je dlouhodobé zajištění proti inflaci, takže jde o růstový indikátor. Naopak v případě, kdyby se tyto firmy Bitcoinu začaly zbavovat, dal by se alespoň krátkodobě očekávat tlak na pokles.

Vyhledávání na Google

Našim třetím indikátorem je trend vyhledávání výrazu „Bitcoin” pomocí vyhledávače Google. Vyhledávání Bitcoinu rostlo společně s dosažením ATH v roce 2017. Je pozoruhodné, že ačkoli se BTC blíží ke stejné cenové úrovni, objem vyhledávání na Google je pouze cca 10% v povnání s hodnotou z konce roku 2017. To může znamenat, že masivní příliv nováčků z řad retailových investorů se zatím nekoná a neřídí aktuální cenovou akci.

Zdroj: Fundstrat / Google Trends

Závěr

Indikátorů by se našla celá řada a mnohé z nich si ukážeme v některých z následujících článků. Tyto tři jsou zajímavé tím, že společně vykreslují společný obrázek o tom, kde se aktuálně kryptotrh nachází.

Co z nich plyne? Zdá se, že se v současné době stále více lidí přiklání k tomu, že Bitcoin je mnohem více aktivem pro dlouhodobou investici, často jako zajištění proti inflaci, než nástrojem krátkodobých spekulací. Závěrem číslo 2 pak je, že většina tohoto dlouhodobého kapitálu přitéká ze strany finančních institucí a dalších společností, zatímco retailové investory ještě zdaleka nepohltilo takové FOMO, jako v roce 2017.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Petr 2

Neplyne z toho vůbec nic jsou to jen další a další spekulace. To že squer koupil 2 tisice btc nebo nekdo jiny 20 tisic btc je sranda .
Nikdo nevi kdy a za jakou cenu určitě ji nekupoval na veřejné burze .
Tak stejně je i prodá.
To že někdo napsal že je koupil včera je ještě větší fejk a ten kdo tomu věří je naivni blb . Ale dobře se to poslouchá .
Že roste ETH se dá pochopit,ale u XRP muje srdcovka tj sranda….
Za druhe proboha proč tak jak pujde vyhnat cenu ( “zbytkovych par ” ) btc nahoru tak i stejným počtem ji pujde zhodit dolu, a znova bude to ještě jednodušší pro vyhozeni SL z pozic.

ppetr1

nepochopil jsem vas prispevek k danemu tematu :-((
mohl by jste byt konkretnejsi s fakty – byl bych vdecny k tomu co v rozvinutych vetach vyjadrujete.smysl jsem nepochopil.

Petr 2

Fakta ? Kdyby podotýkám kdyby jste mel zkušenosti tak to co se tady teď děje je zaděláno na obrovský pruser . O tom kde a jak za kratkou dobu vyskočilo krypto bez korekce je alarmujici , to se tady nebavím o obchodech přes paku . Ale toto se také uz nikdy opakovat nemusí.
Neříkám a nepíšu že nemůžem jit výše ale bez korekce a čim později prijde to bude masakr.
Takže pokud chcete fakta dívejte se co se teď děje za tak krátký čas bez korekce a pokud nevidíte tyto fakta , tak ctéte a věřte v tyto hejlovské články

Petr 2

A ještě jedny fajta koukej na to o čem se nemluví třeba jak se obchodnici přesouvají a vxbiraji zisky z btc na xrp a eth jak oppusteji pred dumpem lod . Koukej na pary eth / btc, xrp/btc třeba, jeste prijdou shitcoiny a pak prijde padák.

Spaik

Cenu mozna nikdo nevi ale vi se ze se to deje…je to BLOCKCHAIN tzn ze kazda transakce je videt a je overitelna…to co pises nedava smysl…grayscalw 20.11 behem 24h nakoupil pres 10tis btc…nez napises dalsi kulo tak se zamysli jestli jsem kouzelnik ze to vim nebo je ta transakce verejne dohledatelna…

ppetr1

diky :-))

Petr 2

Prosim link ,rád se podívám osobně. Děkuji.

ppetr1

super clanek – musim smeknout a spravna uvaha.
jen bych trochu poopravil to co vsem unika na rozdil od institucialnich investoru (retail zatim nechape) a to jsou deflacni penize – neboli fiat meny :-))
diky tomuto az to zjisti retail, tak uz bude pozde – btc je proste jina komodita – se zlatem a akciemi nema nic spolecneho.nikdy jsem nesouhlasil s prirovnanim zlato a akcie.
vyhoda btc je ta ze s nim mohu platit z mobilu kdekoli na svete – vcetne bitcoinmatu – ten je snad uz vsude 🙂

spot_img