29.07.21 Technická analýza BTC/USD – Bitcoin stále konsoliduje pod rezistenční konfluencí

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Ve středeční analýze na Bitcoin (BTC) jsem avizoval, že Federální rezervní banka má večer vydat prohlášení ohledně úrokových sazeb a kvantitativním uvolňování. Řečené má na trhy samozřejmě velký vliv, což se hned před tiskovkou projevilo na akciových trzích, které začaly zase růst. Ale co Bitcoin?

Bitcoin a Fed

Pokud byla odezva akciového trhu v podobě růstu, mohlo by se to klidně brát jako dobrý signál pro Bitcoin. Nicméně je dobré si říct, že pokud jsou akciové trhy příliš silné, krypto lidově řečeno vysávají. Však volatilita na mnoha akciových titulech je v současnosti i o dost větší než na BTC. V každém případě jsem hodně zvědavý, co se nyní stane.

Co se týče politiky Fedu, vše zůstává při starém. Základní úrokovou míru podrží téměř na nule a nákup aktiv (QE) v objemu 120 miliard USD bude i nadále pokračovat. Nicméně se naznačilo, že se v blízké době může začit utahovat.

Což by nás zase nemělo příliš překvapit, protože někteří šéfové z poboček Fedu se nechali slyšet, že by se sazby měly brzy začít navyšovat. Respektive projevili svůj vlastní názor. Co se pak reálně odhlasuje, je už věc jiná.

Pokud ovšem někteří zastávají postoj, že by se aktuální politika měla zmírnit, nějakou váhu to má. Mám toho k tomuto tématu mnohem více, ale to si necháme na dnešní večerní stream.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC

Bitcoin na druhé otestování MA 100, Low Volume Node a klíčové rezistence stále konsoliduje v těsné blízkosti. Sice k průrazu nedošlo, ale i ta snaha zůstat v těsné blízkosti se přirozeně počítá. Určitě je i velmi podstatné, že objemy se drží nadprůměrné. Tudíž my alespoň víme, že se na trhu něco děje.

Respektive je pod rezistencí dostatek nakupujících, kteří se nebojí cenu tlačit nahoru. Ovšem je zde přirozeně i dost prodejců, kteří stále kalkulují s tím, že rezistenční konfluence nápor býků ustojí. Nejsou ovšem s těmi shorty kdovíjak agresivní, když cena stále setrvává na svém místě.

Je dobré ale zmínit, že další silnou překážkou je MA 200 a zakreslená rezistenční diagonála, která má počátek na all time high z dubna letošního roku. I když se nakupujícím povede prorazit první tři překážky, klidně se pak může během několika málo okamžiků zase vše zvrátit.

Proto je hrozně důležité nenechat se chytit do pasti. I když Bitcoin prolomí 42 000 USD, není proto vůbec žádná jistota, že se zde cena skutečně udrží. Bohužel je ta situace hrozně komplikovaná a nastavit si správný vstup do trhu není vůbec jednoduché. Ti, co riskli 30 000 USD a již neprodali to nemusí řešit. Ale ostatní nyní musí minimalizovat potenciální riziko.

Indikátory

Denní RSI se pořád drží na 70 bodech. Prozatím tedy není dostatečné momentum, abychom pokračovali výš. Momentum na MACD sice sílí, ale došlo k mírnému zbrzdění.

Závěrem

Bohužel těch potenciálních překážek je dost na to, aby BTC zabránily postupovat vpřed. Jako pozitivum můžeme považovat, že jsme část těchto překážek otestovali, díky čemuž můžeme v grafu sledovat reálnou sílu obou stran barikád.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

17 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: