28.10.20 Technická analýza ETH/USD a LTC/USD – Altcoiny stále stagnují, co z toho vzejde?

3.7
(3)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Ve včerejší analýze jsme se věnovali XRP a NEO, kde jsme si názorně ukázali, jak má podstatná část altcoinů tendenci vyloženě ustupovat. A to i přesto, že Bitcoin atakuje cenové hladiny, kde jsme byli naposledy v létě 2019. Ovšem ne všechny alty jsou vyloženě na ústupu a proto se dneska podíváme na trhy s Litecoinem (LTC) a Ethereem (ETH).

I spolu s Binance coin jsou to trhy, které se alespoň částečně snaží držet krok s pohyby na Bitcoinu. Hlavně Litecoin strašně překvapuje, protože za předešlých deset dní je tento coin nezvykle silný. Respektive, od března tohoto roku toho moc nepředvedl, ale z minulosti víme, že LTC se umí občas utrhnout ze řetězu.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

Vím, že jsme se za těch pár dní nikam extra nedostali, ale chtěl bych ukázat právě tu stagnaci, která na trhu s LTC je. Po průrazu S/R levelu 56,57 USD se otevřel další prostor pro růst, ale hned na cca 60,62 USD nakupující ztratili předešlou iniciativu. A to i přesto, že Bitcoin dokázal vcelku přesvědčivě překonat lokální vrchol.

Na druhou stranu se cena Litecoinu stabilně nepropadává, jako je tomu třeba u NEO. Zde jde opravdu pouze stagnace, která může mít vícero odůvodnění. Dost jsem nad tím přemýšlel a řekl bych, že nyní má retail tendenci přelévat ve větší míře svůj kapitál především do Bitcoinu a několika top altcoinů jako je teď Litecoin, Ethereum a třeba to BNB.

Těch důvodů ale může být samozřejmě vícero a určitě i spousta lidí čeká na to, až Bitcoin bude mít svoji pozici mnohem jistější. To by posléze mohl být i impuls pro altcoiny. Vraťme se ale ještě k cenovému grafu LTC, kde lokální low je na 55 USD. Následně kurz ještě jednou zaútočil na těch 60,62 USD, ale zase pozorujeme zamítnutí.

Ta stagnace je nepochybně nápadná a nebudí to vůbec důvěru. Zkrátka hrozí, že se trh brzy může sesypat. Co se týče objemů obchodů, tak ty jsou dost solidní po celých deset dní. Od poloviny září to byla docela bída, takže alespoň nějaká změna k lepšímu.

Indikátory

Na RSI je párek anomálií v podobě medvědích divergencí – řekl bych, že jsou stále platné. Ve větším kontextu je ale 4H RSI samozřejmě docela bullish. Na MACD převládá negativní setrvačnost, ale není silná.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

Na Ethereu máme snadno rozpoznatelnou uptrendovou strukturu – skoro jako z učebnice, což na tomhle trhu bývá poměrně často. Každopádně tahle mince dokázala překonat S/R level 363 USD pak úroveň potvrdit jako support. To bylo pro trh nesmírně důležité. Druhou významnou úroveň 388,94 USD se taktéž brzy na to podařilo překonat.

Následovala krátká konsolidace na téhle úrovni a reakcí byla impulsní svíce až k S/R levelu 415,64 USD. Zde trh ztratil sílu, ale i tak to prvně nevypadalo na konec. Tvořil se totiž v grafu bull flag, ale z něj se cena nakonec vylila až po support 388,94 USD. Vlastně se jednalo o falešný průraz, protože knot pin baru sahá ještě mnohem níže.

Po vytvoření pin baru nastal hned pullback, ale brzy nad ránem se altcoinový trh zase krapet vylil. Obecně lze tvrdit, že každý negativní pohyb vnímají altcoiny strašně přecitlivěle. Ta nedůvěra na trhu prostě existuje a jsem docela zvědavý, jak to nakonec skončí.

Indikátory

RSI na 4H je rozhodně bullish už nějaký ten týden – sice to nebyla žádná sláva, ale nakupující měli na trhu znatelnou převahu. Uvidíme tedy, zda atakujeme přeprodané hodnoty nebo se tohle riziko povede býkům ještě odvrátit. Na křivkách MACD snad během jednoho dne máme zprvu bullish a hned na to zase bearish cross. To akorát podtrhuje tu nervozitu.

Závěr

U altcoinů se budeme muset smířit s tím, že dokud Bitcoin neudělá technicky důležitější pohyb, tak se to tahle může ještě nějaký ten čas plácat. Vím, že na to má hodně analytiků různé názory, ale já u Bitcoinu považuji za klíčové prorazit 14 500 USD. Když se cena BTC nad touto hranicí zasaturuje, tak by pak mohly altcoiny zase ožít.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Libor

kídek, za chvilku budem bojovat o 13300

Libor

no, ani jsem to nestihl dopsat 🙂

Martin

je třeba retestovat 12-12,5 a znova pokus o 14 😛

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: